Co je chlorella?

Už jste slyšeli o zázraku z řad superpotravin, řase chlorelle? Co je chlorella, jaké cenné látky obsahuje a jaké má účinky na lidské zdraví? Chlorella je zelená řasa. Pro superpotravinu je typická ta, která se vyskytuje v Japonsku a na Tchaj-wanu.

Řasa chlorella obsahuje spoustu cenných látek, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Je bohatá na chlorofyl, aminokyseliny, betakaroten, draslík, fosfor, hořčík, biotin a vitamín B. Typická zelená barva je dána právě vysokým obsahem chlorofylu. Pro lidské zdraví je konzumace chlorofylu velmi důležitá, a to hned z několika důvodů. Pomáhá očišťovat krev a zabraňuje množení nepřátelských bakterií v těle. Chlorella dále obsahuje vysoce stravitelnou bílkovinu a esenciální mastné kyseliny.

Jaké má užívání chlorelly účinky na zdraví a jak vlastně funguje?

Při pravidelném užívání nabaluje v těle škodlivé toxiny, které se následně z těla vyloučí. Podle studií řasa chlorella prospívá kompletně celému tělu. Odvádí z těla těžké kovy a snižuje krevní tlak. Kromě toho také napomáhá posílit přirozenou obranyschopnost organismu. Zároveň podporuje správnou funkci jater a trávicího systému. Chlorella dále také napomáhá k normální činnosti srdce a cév. Probouzí v těle novou energii a vitalitu.

Ani při konzumování pestré stravy není moc reálné dodat tělu všechny potřebné živiny a cenné látky. A právě k tomu tato superpotravina slouží.

sportovni-vyziva

A jak chlorellu užívat?

Dopřát si ji můžete v podobě tablet nebo prášku. Denní množství chlorelly by ovšem nemělo přesáhnout doporučenou dávku 6 g. Důležitá je i doba užívání. Ta by měla být maximálně 3 měsíce a poté by měla následovat 1 měsíc pauza. Během užívání je zároveň nutné myslet i na dodržování pravidelného pitného režimu. Na každých 15 kg hmotnosti se doporučuje vypít 0,5 l tekutin, ideálně neperlivé vody.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: