Co je to číslo pojištěnce?

Už jste se také někdy zajímali o to, co je to číslo pojištěnce a jakou vlastně má plnit funkci? Pokud ne, v dnešním článku si to rozebereme podrobněji, takže se to dozvíte.
 
co-je-to-cislo-pojistence 
 (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Číslo pojištěnce je (ač by se to nemuselo zdát) velmi důležitá věc, kterou každý člověk musí mít. A co že to vlastně je? Hned to uvedu na pravou míru. Každý musí mít ze zákona zdravotní pojištění. A když máme zdravotní pojištění, dostaneme také kartičku zdravotního pojištění, bez které bychom se v dnešní době jen těžko obešli.
 
Kartička zdravotního pojištění nám dokáže říct několik věcí o nás: je na ní naše jméno, příjmení, datum narození, místo narození a mimo jiné i číslo pojištěnce. To slouží ke přesné identifikaci člověka v systému, který je pojištěný. Je to tak o mnoho snadnější.
 

sportovni-vyziva

Číslo pojištěnce - jak se určuje?

Je to zajímavé a zároveň zvláštní, ale pokud má daný člověk české zdravotní pojištění, pak číslo pojištěnce bude stejné, jako datum narození. Jiné bude pouze v případě, že jedinec má jiné zdravotní pojištění, než české.
 

Proč je pro každého člověka zdravotní pojištění tak důležité?

 
Zdravotní pojištění je důležité z toho důvodu, že pokud se nám něco stane, ihned nás bezplatně ošetří a nemusíme platit žádné poplatky navíc. Prostě si platíte měsíčně za kompletní zdravotnickou péči, která je pro každého člověka velmi důležitá.
 

Zdravotní pojištění - platí se? Jak je to vlastně?

 
Odpověď zní takto: ano i ne. To záleží na tom, jestli jste například student ať už jakékoliv školy (základní, střední či vysoké). Asi vám již došlo, že v té době, kdy studujete, za vás zdravotní pojištění hradí sám stát. To je vskutku opravdová výhoda.

Jinak to je ale tehdy, když studovat přestanete a nemáte stálou práci. V takovém případě si jej bohužel musíte měsíčně platit jako samoplátce.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu dekorace a doplňky do bytu: