Co je viskosuplementace?

V minulém článku jsme se soustředili na suplementaci a nyní na řadu přichází viskosuplementace. Co si máme, ale pod tímto pojmem představit? Je toto slovo spojené také s výživou pro naše tělo?

co-je-to-viskosuplementace
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Viskosuplementace vyznívá z odborných článků jako injekční podání kyseliny hyaluronové do kloubu. V ČR by se tedy tato aplikace měla podávat jen pouze do kolenního kloubu. Je tedy člověk schopný v určitém stádiu zdravotních problémů si dokázat, že se postaví svým problémům a zajít si na viskosuplementaci? Jelikož nejsme odborníci a ve zdravotnictví neděláme, je tedy dobré si zajít za svým obvodním lékařem, který samozřejmě bude vědět o co se jedná a zda je tato možnost vhodná právě pro vás.

Pokud se zaměříme obecně na kolagen, který se po 25tém roku snižuje konkrétně tedy jeho tvorba v našem těle, zjistíme možný vznik našich začínajících zdravotních problémů. Někteří jedinci pociťují bolest až po sportovní aktivitě právě v oblasti kloubů. Proč tedy zatěžovat stále více své tělo a nedodávat mu tak potřebný doplněk jako je kolagen. Nejen na klouby je dobrý, ale také na růst vlasů a pevnost nehtů apod.

Obecně vzato s přibývajícím věkem se u člověka mění spousta věcí. Ohebnost, chůze, pohyb, problémy se zuby, dásněmi atd. Jenže na vině není jen věk, ale také dlouhodobý stres, který je všude kolem nás. Jsme jím doslova pohlceni, protože na nás působí z každé strany.

sportovni-vyziva

Máte hodně práce? Nedokážete tak na chvíli vypnout svůj mozek? Dokážete si na sebe udělat chvíli času bez toho, aniž byste cítili, že už takhle dál nemůžete? Peníze jsou potřeba, ale zdraví je daleko přednější, protože to si za peníze už později opravdu nekoupíme.

Pravidelná procházka a to každý den nám zajisté neublíží ba naopak. I zdravá strava a pravidelný pitný režim dokáže našemu tělu pomoci od různých nemocí. Přemíra cukru tedy jednoduchých cukrů dokáže v našem těle vyvolat zánět a to na základě toho, že se v našem tenkém střevě přemnoží bakterie. Proto s tím pojďme dělat něco už dnes!

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: