Jak na bolest v krku?

Rychlé změny teplot pro naše tělo nejsou dobré. Začínající rýmy na začátku krásného jarního dne nebo na podzim kdy už se za okny zase spouští ten studený vítr a déšť. Pak přichází na řadu také bolest v krku, která je nepříjemná pro každého z nás. Jak se této nastalé situaci bránit nebo jí dokonce předejít? Zázvor je zázračný lék, který pomáhá nejen při bolesti v krku, ale také při dalším nachlazení. Krásně prohřívá naše tělo, proto přímo pro lidi kteří jsou často zimomřiví je výborný. Dá se z něj udělat skvělý čaj kdy si nemusíte ve svém obchodu kupovat už balený, ale rovnou si zakoupit čerstvý kořen, trochu ho oloupat a nastrouhat ho do vašeho oblíbeného hrnku kde už je vařící se voda.

jak-na-bolest-v-krku

(Zdroj fotky: Freepik.com)

K tomu se také skvěle hodí i citron a med. Kdo ale nemusí zázvor nebo ho snad nemůže kvůli citlivému žaludku nebo snad žaludečním vředům, může tak zvolit něco jemnějšího co mu také pomůže. Pastilky, které zakoupíte v lékárně s přidaným vitaminem C? Ano pokud jsou na přírodní bázi tak si je samozřejmě kupte. Priessnitzův zábal nebo také jinak řečeno obklad na krk vám stoprocentně od této bolesti dokáže pomoci, a nejen při bolesti v krku, ale také při horečce nebo, když máte suchý kašel atd.

sportovni-vyziva

Přesné pokyny jak si udělat právě tento zábal najdete na internetu i jako video návod. Pokud navíc máte malé děti tak tento zábal je pro ně také ideální. Kdo už předem cítí nějakou nenápadnou bolest v krku tak si může preventivně jen zavázat krk šátkem, a to nejlépe bavlněným. Předejít se také dá nošením bund a vest, nebo roládu. Ano je potřeba si chránit náš krk, protože na něj občas zapomínáme.

Naše psychika ovlivňuje i naše celkové zdraví. Často se také říká, že máme v sobě nevyřčenou zlobu, která nám zůstala v krku a my ji raději nechali v sobě místo toho abychom jí řekli. Zlobíte se danou osobu, protože vám ukřivdila neprávem? Kdy vám bolest v krku začala, je to z počasí nebo z něčeho jiného?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: