Co je to suplementace?

Setkali jste se někdy se suplementací? Určitě ano jen si nedokážete v rychlosti vzpomenout co to vlastně je. Dnes a denně se o tom vedou různé diskuze. Díky suplementaci si doplňujeme do svého těla prvky, které si nedokáže naše tělo samo vyrobit nebo, které mu v danou chvíli chybí.

co-je-to-suplementace
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Známý je pro vás určitě také hořčík, který je skvělý jak pro vaši nervovou soustavu, ale také pro to, aby vás tak často nechytaly křeče. Tento prvek se nachází v oříšcích, luštěninách, semínkách, banánech, listové zelenině atd. Jsou dnes i informace o tom, že není vhodné kombinovat hořčík s vápníkem. Ale proč tomu vlastně tak je? V tuto chvíli se jedná o kombinaci s mléčnými výrobky, ne doplňky, které hořčík obsahují.

Problém nastává tehdy, když konzumujete ve velkém mléčné výrobky, které jsou bohaté na vápník jak už víme, jenže tady nám nastává právě problém. Díky této špatné kombinaci dochází k inhibaci hořčíku a také zinku v našem tenkém střevě. Náš skvělý vápník nám napomáhá i při srážení krve.

sportovni-vyziva

Stavba kostí, růst zubů a spousta dalších informací, které jsou všude kolem nás. Nezapomínejme ani na zinek a další prvky, které se váží na sebe. Proto není dobré do sebe neustále cpát například jen hořčík, ale také další doplněk, který pomůže jeho vstřebávání. Naše tělo je velmi chytré, co si budeme namlouvat. A potřebuje ke své správné funkci vitamíny a minerály díky kterým se navíc budete cítit dobře i my.

Jak správně fungují svaly nebo jaké živiny potřebujete ke svému správnému výkonu a také ke zdraví si dočtete i v různých magazínech specializovaných právě na toto téma. Využít výživového poradce, který je ve svém oboru dobrý, a to poznáte jak? Moderní doba nabízí recenze díky, kterým jsme daleko chytřejší. Kdo by chtěl kupovat zajíce v pytli? My rozhodně ne! Pokud navíc máte ve svém okolí osobu, která se této věci věnuje, pak stojí určitě za optání se dozvědět něco nového.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: