UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na oteklé nohy?

Máte nohy těžké jako konve? Trápí vás otoky kotníků? Oteklé nohy mohou být pouhou banalitou, ale také mohou poukazovat na závažnější problém. Oteklé nohy doprovází mnohdy i pocit těžkých nohou.

jak-na-otekle-nohy

Jak léčit oteklé nohy?

Příčiny oteklých nohou

Mezi nejčastější příčiny způsobující oteklé nohy, patří horké počasí, těhotenství, přílišné zavodnění organismu, dlouhé stání či sezení apod. Jedná se o banálnější příčiny, které nemají závažnější charakter.

Za oteklými nohami ovšem mohou stát i mnohem závažnější příčiny, které už vyžadují nějaké to řešení. Mezi takové důvody patří například nedostatečná funkce štítné žlázy, žilní nedostatečnost, onemocnění jater, ledvin či plic. Na vině může být i obezita či vedlejší účinek užívání některých typů léků.

Jak na léčení oteklých nohou?

Na oteklé nohy můžete vyzkoušet některou z následujících osvědčených babských rad. Jednou z možností je změna stravy. Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na draslík, vitamín C a E a vyhněte se nadměrnému solení. Další možností, jak zatočit s oteklými nohami, je pravidelný pohyb. Neváhejte vyrazit každý den na procházku, projeďte se na kole nebo si zaplavte. Důležité je vyvarovat se delšímu stání a sezení.

sportovni-vyziva

Řešením pro oteklé nohy je zvýšit množství přijatých tekutin. V tomto případě je totiž pravidelný pitný režim velmi důležitý, a to z toho důvodu, že tělo začne zadržovat vodu právě v momentě, kdy má tekutin nedostatek.

Úlevu od oteklých nohou přinese i střídavě studená a teplá sprcha, která zároveň také napomůže k rozproudění krevního oběhu. Vyzkoušet můžete i masáž pomocí gelů s chladivým účinkem. Zapomenout byste měli i na nošení těsného oblečení, které může být jednou z možných příčin oteklých nohou. Neváhejte také dát si alespoň párkrát během dne nohy pěkně nahoru. To poskytne vašim nohám vytouženou úlevu.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: