Jak na oteklé nohy?

Máte nohy těžké jako konve? Trápí vás otoky kotníků? Oteklé nohy mohou být pouhou banalitou, ale také mohou poukazovat na závažnější problém. Oteklé nohy doprovází mnohdy i oblast oteklých kotníků a pocit těžkých nohou. Mezi nejčastější příčiny způsobující oteklé nohy, patří horké počasí, těhotenství, přílišné zavodnění organismu, dlouhé stání či sezení apod. Jedná se o banálnější příčiny, které nemají závažnější charakter.

jak-na-otekle-nohy

Za oteklými nohami ovšem mohou stát i mnohem závažnější příčiny, které už vyžadují nějaké to řešení. Mezi takové důvody patří například nedostatečná funkce štítné žlázy, žilní nedostatečnost, onemocnění jater, ledvin či plic. Na vině může být i obezita či vedlejší účinek užívání některých typů léků.

Na oteklé nohy můžete vyzkoušet některou z následujících osvědčených babských rad. Jednou z možností je změna stravy. Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na draslík, vitamín C a E a vyhněte se nadměrnému solení. Další možností, jak zatočit s oteklými nohami, je pravidelný pohyb. Neváhejte vyrazit každý den na procházku, projeďte se na kole nebo si zaplavte. Důležité je vyvarovat se delšímu stání a sezení.

sportovni-vyziva

Řešením pro oteklé nohy je zvýšit počet přijatých tekutin. V tomto případě je totiž pravidelný pitný režim velmi důležitý, a to z toho důvodu, že tělo začne zadržovat vodu právě v momentě, kdy má tekutin nedostatek.

Úlevu od oteklých nohou přinese i střídavě studená a teplá sprcha, která zároveň také napomůže k rozproudění krevního oběhu. Vyzkoušet můžete i masáž pomocí gelů s chladivým účinkem. Zapomenout byste měli i na nošení těsného oblečení, které může být jednou z možných příčin oteklých nohou. Neváhejte také dát si alespoň párkrát během dne nohy pěkně nahoru. To poskytne vašim nohám vytouženou úlevu.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková