UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na pálení žáhy?

Pálení žáhy je stav charakterizovaný velkou bolestí v hrudníku. Tento pocit může být způsoben refluxem žaludeční kyseliny do jícnu a může se vyskytnout u lidí všech věkových kategorií.

paleni-zahy

Jak na pálení žáhy v těhotenství?
 
 

Změna stravy

Změna stravy může pomoci snížit příznaky pálení žáhy. Pokud jste náchylní k pálení žáhy, zkuste omezit příjem mastných, kořeněných a kyselých potravin. Zkuste jíst menší porce a vyhněte se jídlu a pití před spaním, mělo by to pomoct. Nevhodná je také čokoláda a jiné sladkosti.

Změna způsobu stravování

Změna způsobu stravování může také pomoci snížit příznaky pálení žáhy. Jednoduché kroky, jako například jíst pomaleji, žvýkat potraviny důkladně a nejíst příliš mnoho najednou, mohou pomoci snížit tlak na žaludek.

Omezení alkoholu a kofeinu

Alkohol a kofein mohou zhoršit příznaky pálení žáhy. Pokud trpíte pálením žáhy, zvažte omezení nebo úplné vynechání alkoholu a kofeinu. Vašemu tělu úplné vynechání těchto látek hodně pomůže. Omezte tedy pití kávy a vína či tvrdého alkoholu.

Udržování zdravé váhy

Nadváha může zvyšovat riziko vzniku pálení žáhy. Pokud máte nadváhu, je potřeba zvážit změnu životního stylu a snížení váhy. To může pomoci snížit tlak na břišní dutinu a tím i snížit riziko vzniku pálení žáhy.

Úprava polohy těla při spaní

Poloha těla při spaní může ovlivnit výskyt pálení žáhy. Pokud trpíte pálením žáhy, zvažte spánek na boku. Zkuste se vyhnout spaní na břiše či na zádech.

Omezení stresu

Stres může také přispět k vzniku pálení žáhy. Pokud se cítíte vystresovaně, měli byste si odpočinout a uvědomit si, že i stres na váš zdravotní stav má vliv.

Léky proti pálení žáhy

Nedílnou součástí cesty k úlevě od pálení žáhy jsou léky (antacida), které zklidňují překyselený žaludek a zmírňují nepříjemné bolesti a pálení až řezání.

 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: