UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak rychle vystřízlivět?

Vystřízlivění po konzumaci alkoholu může být obtížné a obvykle trvá několik hodin, než se osoba cítí naprosto střízlivá. Pokud jste se však probudili ráno po večírku s pocitem, že potřebujete rychle vystřízlivět, s velkou bolestí hlavy a kocovinou, existuje několik tipů, které mohou pomoci zkrátit dobu, kterou potřebujete na to, abyste se cítili lépe.

jak-rychle-vystrizlivet
Jak co nejrychleji vystřízlivět?

Běžte si zaběhat - pomůžete tím svému zdraví

Alkohol dokáže člověku pěkně zamotat hlavu a druhý den ráno se většinou probouzí s kocovinou a bolestí hlavy. Pokud začnete běhat, dostanete ze sebe alkohol, nadýcháte se čerstvého vzduchu a budete se cítit mnohem lépe. Kromě toho jakýkoliv sport (tedy i běh) vyvolává pocity štěstí, takže určitě nebudete cítit deprese ani smutek. Výrazně vám zvedne náladu.

Pořádně se najezte

Konzumace jídla může pomoci snížit hladinu alkoholu v krvi a zpomalit jeho absorpci v těle. Doporučuje se jíst něco tučného a výživného, jako jsou vejce nebo avokádo. Toto jídlo pomůže tělu při vstřebávání alkoholu a urychlí proces vystřízlivění.

Relaxujte

Relaxace může pomoci uvolnit napětí v těle a pomoci vám cítit se lépe, je to důležitá část, která vám pomůže rychleji se zbavit zbytků alkoholu. Doporučuje se například meditovat nebo poslouchat relaxační uklidňující hudbu. Relaxace může také pomoci snížit úzkost a stres, což může být jedním z faktorů, které se vyskytují v souvislosti s pitím alkoholu. Dalšími vedlejšími účinky alkoholu může být například nevyspalost, deprese, agresivita, úzkosti, lítost, špatná nálada, nebo třeba i bolesti hlavy.

Přestaňte pít a zbavte se těchto problémů

Snad nejlepší rada, jak se tomuto všemu trápení vyhnout a neprožívat ho, je vůbec nepít. Je to ta nejlepší rada. Je sice fajn si občas vychutnat sklenku dobrého vína nebo piva, když máte chuť, ale rozhodně byste to neměli přehánět, všeho s mírou.


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: