UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak dopustit vodu do kotle?

Víte, jak dopustit vodu do kotle? Voda v kotli je nejdůležitější součástí vašeho kotlového systému. Pokud nemáte v kotli dostatek vody, nebude se moci správně ohřívat.

jak-dopustit-vodu-do-kotle

Pokud máte v kotli příliš mnoho vody, může dojít k jejímu vylití z pojistného ventilu, což může způsobit škody ve vaší domácnosti nebo firmě. Je důležité, abyste do svého kotle vždy napustili správné množství vody.

Při používání teplé vody je důležité, abyste vodu do kotle přiváděli. Tím zajistíte, že v systému bude kdykoli dostatek vody k použití. Zavedení vody do kotle zajistí, že bude vždy k dispozici dostatek teplé vody. Můžete to provést stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači nebo stisknutím tlačítka commit na termostatu.

Pokud máte kotel s elektronickou expanzní nádobou (EVR), je nejlepší zavázat vodu v době, kdy teplou vodu nepoužíváte, aby se mohla ochladit dříve, než se dostane do expanzní nádoby. Zabráníte tak přehřátí a prasknutí potrubí a radiátorů.

Napouštění kotle vodou

Nejlepším způsobem, jak zavést vodu do kotle, je použití kotlového čerpadla. Čerpadlo se automaticky postará o zavázání hladiny vody a zároveň zajistí, aby nebyla příliš vysoká nebo příliš nízká. Můžete také ušetřit peníze za energii tím, že udržuje optimální teplotu po celou topnou sezónu.

Čerpadla jsou k dispozici pro všechny typy topných systémů a velikosti nádrží - od malých obytných kotlů až po velké komerční kotle. Fungují tak, že odstraňují přebytečnou vodu, aby byl v nádrži stále plný tlak.

potreby-pro-kutily

Jak dlouho trvá dopustit vodu do kotle?

Záleží na tom, kolik vody chcete zavést. Pokud chcete plnou nádrž, bude to nějakou dobu trvat. Pokud chcete pouze dostatek vody na jeden šálek kávy, bude to rychlé.

Čím více vody od bojleru požadujete, tím déle bude trvat odevzdání tohoto množství vody. Důvodem je to, že bojler musí před odevzdáním vody zahřát všechny své trubky a další části.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: