UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit ucpané WC?

S ucpaným WC je se dříve nebo později setká každý z nás. Většinou za ním stojí spláchnuté hygienické potřeby nebo třeba zbytka jídla. Problém může někdy vzniknout i důsledkem zúženého průtoku potrubí, vzniklým nedostatečnou údržbou.

jak-vycistit-ucpane-wc

Jakmile se v toaletě najednou začne hromadit voda, měli byste vyhlásit nejvyšší pohotovost a okamžitě přestat do mísy cokoliv házet, jinak dojde ještě k většímu ucpání. To, že voda po chvíli odteče, další spláchnutí celý proces zhorší.

Co teď? Zkuste použít zvon na ucpaný záchod. Když budete silně pumpovat, často se podaří ucpané potrubí uvolnit. Pokud ale došlo k ucpání pevným předmětem, zvon pravděpodobně nepomůže. Nemáte-li po ruce zvon, můžete sáhnout po záchodové štětce a pokusit se násadou místo ucpávky prostrčit.

Další možností je chvíli počkat, než se toaletní papír po nějaké době sám rozpustí. Další možností, jak lze wc uvolnit je odčerpání vody se záchodové mísy pomocí nějaké pumpičky nebo rukama v gumových rukavicích.

potreby-pro-kutily

Vyzkoušet můžete i chemické přípravky z drogerie jako je hydroxid sodný, kyselina sírová nebo přípravky, které jí obsahují, tj. např. krtek na ucpané wc. Při čištění chemickými přípravky je nutné dodržovat zásady bezpečnosti práce. Nikdy si tedy nezapomínejte nasadit gumové rukavice. Na organické nečistoty použijte směs jedlé sody a octa.

Do wc mísy nasypejte 1 šálek jedlé sody a po několika minutách přidejte 2 šálky octa. Postupně zalévejte horkou vodou a čekejte, co se bude dít. Ucpání záchodu může pomoci vyřešit i dlouhý drát, jehož konec obalíme hadrem, abyste nepoškodili záchodovou mísu. Můžete ho vyrobit např. z kovového ramínka a nebo instalatérské perem, což je moderní forma drátu. Pokud nic z toho nepomůže, budete se muset poohlédnout po odborníkovi, který vám záchod vyčistí.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vyberte si WC doplňky:

Pokračujte v čtení blogu: