UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak namíchat fialovou barvu?

Mnohým z nás dělá někdy problém zapamatovat si, jak namíchat některé barvy. A právě proto jsem si pro vás připravila tento článek - dnes bude řeč o tom, jak namíchat fialovou barvu a jak ji správně nakombinovat s ostatními barvami v interiéru.

jak-namichat-fialovou-barvu
Jak se namíchá fialová barva?

Z jakých barev namíchat fialovou?

Na namíchání fialové barvy vlastně není vůbec nic těžkého. Fialová barva vznikne smícháním červené a modré. Základem, který vám usnadní práci, je začínat vždy s modrou barvou a do ní pak postupně přimíchávat červenou. 

Pokud smícháme vyloženě jen modrou a červenou, tak by nám měla vzniknout tmavá fialová. K docílení světlejšího odstínu fialové použijeme bílou. Čím více bílé do fialové zamícháme, tím bude odstín světlejší. Proto pokud nechcete úplně světlý odstín fialové, je dobré bílou přimíchávat po troškách a postupně.

potreby-pro-kutily

Jak fialová barva vypadá v interiéru?

Velmi pěkně, ale musí být správně zkombinována s ostatními barvami. Nejvhodnější je do interiéru k fialové přidat bílý, černý, nebo béžový nábytek a doplňky. Mně by se ale fialová líbila asi nejvíce s bílým nábytkem. Bílá je totiž neutrální barva, takže s ní nikdy nic nezkazíte, ať už k ní přidáte jakoukoliv barvu - a to je právě výhoda bílých věcí - ať už je to oblečení, nábytek a podobně.

Nejprve je ale vhodné popřemýšlet nad tím, jakou fialovou do interiéru vlastně chcete - jestli spíše tmavší odstín nebo světlejší levandulovou. Tmavě fialová velmi dobře pohlcuje teplo a má tendenci vytvářet pocit chladnějšího prostředí. Mimo jiné vypadá nejlépe na dekoracích, bytových doplňcích, vázách, závěsech, ale i obalech květináčů či různých přehozech na postel.

Význam fialové barvy

Fialová barva podporuje kreativitu a navozuje pocit relaxace. Obecně se člověk v interiéru, kde je fialová, cítí velmi dobře. Mně se spíše líbí výraznější fialová, která je ale spíše světlejší (působí pozitivním dojmem).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: