Jak vyrobit vánočního skřítka?

Vánoce jsou kouzelným časem plným tradic a radosti. Jednou z nejvíce rozšířených tradic je vytváření vánočních skřítků, kteří dodávají této slavnosti zvláštní kouzlo a přinášejí radost nejen dětem, ale i dospělým. Pokud si chcete vyrobit vlastního vánočního skřítka, můžete se těšit na zajímavý projekt, který bude vyžadovat trochu času, trpělivosti a kreativity.

jak-vyrobit-vanocniho-skritka

Potřebujete několik věcí, které vám pomohou s vytvořením skřítka. Začněte tím, že si připravíte papír, který budete potřebovat k vytvoření těla a hlavy. Můžete ho zakoupit v obchodě nebo si ho vyrobit sami z novinových papírů a lepidla.

Další věc, kterou potřebujete, jsou malé dřevěné kuličky, které použijete na výrobu nohou a rukou skřítka. Dřevěné kuličky můžete také použít k vytvoření hlavy, pokud nechcete použít papír. Kromě toho budete potřebovat nůžky, lepidlo, barvy a nástroje na modelování, jako jsou například kovové dráty a kleště.

Nyní můžete začít s tvorbou těla skřítka. Začněte tím, že vytvoříte kouli pro hlavu a několik kulatých koulí pro tělo. Poté spojte kulaté koule a nechte je schnout. Po vyschnutí můžete začít s modelováním nohou a rukou. Použijte dřevěné kuličky a modelujte je do tvaru nohou a rukou. Poté je připevněte k tělu pomocí drátu a lepidla.

Když máte hotové tělo a končetiny, můžete se pustit do vytváření oblečení pro skřítka. Pokud nechcete tvořit nový materiál, můžete použít staré hadry, aby vznikl dojem staromódního skřítka. Nakonec můžete přidat další detaily, jako jsou třeba knoflíky, stuhu nebo malé kožešiny.

Jakmile máte všechny součásti hotové, můžete je složit a přilepit pomocí lepidla a drátu. Pokud s výrobou vánočního skřítka nemáte zkušenosti, určitě doporučuji vyzkoušet. Vánoční skřítek může být pěknou dekorací na Vánoce a nebo třeba dárkem pro vašeho blízkého, který si to zaslouží.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: