Jak zabalit dárek?

Spousta z nás si láme hlavu s tím, jak zabalit dárek. A to už na jakoukoliv příležitost - ať jsou to narozeniny, Vánoce, nebo třeba Valentýn. V dnešním článku si prozradíme, jak originálně zabalit dárek tak, aby byl obdarovaný doslova nadšený.

Výběr balicího papíru
 
V prvé řadě budete potřebovat balicí papír. To je snad ta nejdůležitější část na celém balení. Výběr můžeme volit hned podle několika faktorů - například motiv, cena. Pokud chceme zabalit dárek na narozeniny, zvolíme nějaký narozeninový motiv (většinou). Pokud například na Vánoce, budeme vybírat mezi vánočními balicími papíry a motivy. Často ani na nich nemusí nic být - mohou být jednobarevné, třeba zlaté. A právě zlatý balicí papír dokonalé symbolizuje Vánoce.

Způsob balení
 
Každý nějakým způsobem dárky balí. Pokud nám ale záleží na tom, aby dárek vypadal hezky, musíme ho i pěkně zabalit. A dostáváme se hned k několika variantám, jak to můžeme udělat. Buď zabalíme dárek jen ,,klasicky" tak, jak jsme zvyklí. Ti vynalézavější mohou dát do balení trochu kreativity a zabalený dárek vyzdobit.

Medvídek: Co takhle proměnit zabalený dárek v medvídka? Právě to mu vdechne originalitu a obdarovaný bude zřejmě překvapený, protože takto zabalený dárek ještě neviděl. K výrobě ,,medvěda" budeme potřebovat pouze papír (tvrdý), fixy a lepidlo. Uděláme nákres dvou oblouků (uší) a vybarvíme jej fixami. Na zabalený dárek nakreslíme černou fixou oči a čenich a hle - medvídek je na světě.

Další možností, jak dárek zdokonalit, je na obal něco krásného namalovat. Může to být jen nějaký nápis (ale krasopisným písmem), nebo to může být nějaký malý obrázek. Uvidíte, že i toto osobě, které dárek darujete, vykouzlí určitě úsměv na tváři a od srdce bude šťastná. Nejlépe se ale stejně balí dárky při příležitosti Vánoc, nejkouzelnějším ročním období!
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá