Jak namíchat hnědou barvu?

Hnědá barva – to je velice pěkná barva. Někdo ji má rád, někdo ji naopak nenávidí, pro někoho je neutrální, nicméně každý k ní má alespoň nějaký vztah. Já osobně k hnědé žádné výhrady nemám, to vůbec ne. Nemám problém nosit hnědé oblečení (i když každý den, to asi určitě ne), protože na mě jsou to barvy moc tmavé. A spíše mám ráda takovou tu pastelovou hnědou, která jde dobře kombinovat s mnoha kousky oblečení, což je super.

jak-namichat-hnedou-barvu

Jak namíchat hnědou barvu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Hnědá barva může taky pro mnohé vyjadřovat eleganci. Je to prostě o každém člověku, jak tuto barvu bere. A když si vybavím hnědou barvu, první si vzpomenu na dřevo, které má hodně odstínů hnědé a některé z nich se mi opravdu velmi líbí. Taky si můžu vzpomenout na naše hnědé dveře v domě, které mají nádhernou hnědou barvu nebo na plot – ten se většinou taky vždycky maluje hnědou barvou.

Nicméně jsem vám tuto barvu chtěla jen představit blíže a říct svůj názor na ni. V dnešním článku si ale popíšeme a podrobně vysvětlíme, jak můžeme namíchat hnědou barvu (třeba s temperami).

Lze to udělat hned dvěma způsoby, přičemž ten první je lehčí a snadněji si ho zapamatujete i pokud nemáte příliš dobrou paměť. Ten druhý je těžší, takže bych ho doporučovala si někam zapsat. A pokud o sobě víte, že byste zapomněli oba způsoby směřující ke smíchání hnědé barvy, tak si ho napište oba.

potreby-pro-kutily

První způsob: Smícháním primárních barev (to jsou tedy ty nejzákladnější barvy, které se učí děti snad jako první; to je modrá, zelená, červená)

Druhý způsob: Smícháním komplementárních barev (to jsou takové ty barvy, které se k sobě nehodí při výběru outfitu, takže pro někoho jsou taky dobře zapamatovatelné – je to modrá s oranžovou, červená se zelenou a žlutá s purpurovou). Pokud smícháte dvě dvojice zároveň, vznikne vám jiný odstín hnědé, než kdybyste smíchali jenom jednu dvojici.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu školní a pomůcky pro výtvarnou výchovu: