Jak vyčistit formičky na cukroví?

Znáte to, když se zrovna chystáte, že budete péct vánoční cukroví (máte různé formičky, vykrajovátka, a tak dále) a už se těšíte na pečení a atmosféru vánoční, když vtom zjistíte, že formičky jsou špinavé a zrezavělé (nejspíše z minulého roku, kdy jste také pekla spoustu vánočního cukroví).

jak-vycistit-formicky-na-cukrovi

Jak vyčistit formičky na cukroví? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Určitě vás toto zjištění muselo pořádně naštvat, zvláště když jste se na pečení tolik těšila a najednou nevíte, jak formičky vyčistit tak, abyste je nedrhla dva dny a neupadly vám ruce. Proto jsem si pro vás přichystala dnešní článek, který vám v tomto ohledu jistě více než trochu pomůže.

Je několik způsobů, jak formičky a vykrajovátka vyčistit tak, abychom nabyli dojmu, že když je vyndáme, vypadají jako nově koupené. A my si zde pár způsobů popíšeme a uvedeme.

Koupel s octem – aneb zázrak božský

Nevěříte, že by to mohlo zabrat? Pojďte se rovnou přesvědčit. Stačí, když formičky necháte v lázni s vodou a octem v poměru zhruba jedna ku jedné.

Kartáček s pastou

Někoho by to napadlo, někoho možná ano, ale ideální je, když si vezmete kartáček a pastu a čistíte formičky. Kartáček je vhodný na zbavení se usazenin. Proč? Protože má malé a tenké štětinky, které by měly formičky krásné vyčistit, takže budou vypadat jako nové.

vanocni-dekorace

Drátěnka s pastou

Tenhle způsob je podobný tomu předchozímu a pokud zrovna nemáte kartáček nazbyt, můžete místo kartáčku použít drátěnku, která vám také skvěle pomůže vyčistit nečistoty zrovna tak, jako už jsme zmiňovali v předchozím bodu kartáček.

Namočte formičky do Coca-Coly

Už odmala mě rodiče učili, že když chci něco vyčistit, mám to namočit do Coca-coly a nechat přes noc působit. Odstraní se přebytečné nečistoty a navíc formičky ještě budou mít po vyndání krásný lesk. Zkuste to! Hodně štěstí.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: