Jak vyčistit formičky na cukroví?

Znáte to, když se zrovna chystáte, že budete péct vánoční cukroví (máte různé formičky, vykrajovátka, a tak dále) a už se těšíte na pečení a atmosféru vánoční, když vtom zjistíte, že formičky jsou špinavé a zrezavělé (nejspíše z minulého roku, kdy jste také pekla spoustu vánočního cukroví).

jak-vycistit-formicky-na-cukrovi

Jak vyčistit formičky na cukroví? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Určitě vás toto zjištění muselo pořádně naštvat, zvláště když jste se na pečení tolik těšila a najednou nevíte, jak formičky vyčistit tak, abyste je nedrhla dva dny a neupadly vám ruce. Proto jsem si pro vás přichystala dnešní článek, který vám v tomto ohledu jistě více než trochu pomůže.

Je několik způsobů, jak formičky a vykrajovátka vyčistit tak, abychom nabyli dojmu, že když je vyndáme, vypadají jako nově koupené. A my si zde pár způsobů popíšeme a uvedeme.

První způsob: Koupel s octem – aneb zázrak božský

Nevěříte, že by to mohlo zabrat? Pojďte se rovnou přesvědčit. Stačí, když formičky necháte v lázni s vodou a octem v poměru zhruba jedna ku jedné.

Druhý způsob: Kartáček s pastou

Někoho by to napadlo, někoho možná ano, ale ideální je, když si vezmete kartáček a pastu a čistíte formičky. Kartáček je vhodný na zbavení se usazenin. Proč? Protože má malé a tenké štětinky, které by měly formičky krásné vyčistit, takže budou vypadat jako nové.

Třetí způsob: Drátěnka s pastou

Tenhle způsob je podobný tomu předchozímu a pokud zrovna nemáte kartáček nazbyt, můžete místo kartáčku použít drátěnku, která vám také skvěle pomůže vyčistit nečistoty zrovna tak, jako už jsme zmiňovali v předchozím bodu kartáček.

Čtvrtý způsob: Namočte formičky do Coca-Coly

Už odmala mě rodiče učili, že když chci něco vyčistit, mám to namočit do Coca-coly a nechat přes noc působit. Odstraní se přebytečné nečistoty a navíc formičky ještě budou mít po vyndání krásný lesk. Zkuste to! Hodně štěstí.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení