UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odstranit žvýkačku z oblečení?

Rádi a často holdujete žvýkání oblíbených žvýkaček? Ty vám nejen zajistí svěží dech anebo vás uklidní. Dokáží také nepěkně potrápit, pokud se vám přilepí na oblečení. A ani to nemusí být vaše žvýkačka. Stačí jen chvilka nepozornosti, někam se posadíte a neštěstí je na světě.

jak-odstranit-zvykacku-z-obleceni

Jak odstranit žvýkačku z oblečení? (Zdroj fotky: Freepik.com)

A obzvláště pokud si toho všimnete až s odstupem času, může být poměrně problematické takovou přilepenou žvýkačku z oblečení sundat dolů. Jak takovou žvýkačku co nejúčinněji odstranit z oblečení? Možností je hned několik. Vyzkoušejte účinné triky a další metody a zbavte se i dokonale přilepené žvýkačky, která nechce z vašich oděvů dolů.

Jednou z možností je odstranění žvýkačky z oblečení za pomoci kostky ledu nebo jiné zmražené věci. Kostky ledu jednoduše dejte do plastového sáčku a přiložte jej na ulpělou žvýkačku. Ta následkem šokového zmražení ztuhne a půjde pak jednoduše sloupnout. V případě, že jde o nějaké menší oblečení a máte dostatek místa v mrazáku, můžete také váš kousek oblečení vložit na pár hodin do mrazáku a následně se pokusit žvýkačku sundat.

Funguje to i opačně, a sice zahřátím žvýkačky. Oblečení můžete namočit do teplé vody nebo ho zahřát horkým vzduchem z fénu. Ideální doba na odstranění je pak v momentě, kdy se začne roztékat a táhnout. Pak už ji jen stačí seškrábnout nějakým tupým předmětem. Následně oblečení vyperte, abyste ho zbavili zbylých ulpělých nečistot.

K odstranění žvýkačky z oblečení můžete vyzkoušet i olejovou metodu. Jakýkoliv olej nebo jinou mastnou látku vtírejte do žvýkačky tak dlouho, dokud nepovolí a poté ji sundejte. Následně je nutné aplikovat nějaký přípravek na odmaštění látky, postačí třeba pár kapek jaru.

Dalším variantou jsou pak speciální odstraňovače žvýkaček, který má mnoho podob. Můžete si tak zvolit přípravek ve spreji nebo aplikovat speciální roztok.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: