UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odstranit silikon?

Silikon ve vaší koupelně nebo kuchyni už by si zasluhoval výměnu? V případě popraskání už tolik netěsní a neplní svoji funkci. Může do něj zatékat i voda, což je pak ideální prostředí pro vznik plísní. A to je právě ten nejvyšší čas na jeho odstranění a nahrazení novou vrstvou.

jak-odstranit-silikon

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Chcete se do toho pustit svépomocí, ale nevíte si rady s tím, jak odstranit silikon třeba takový z vany? Díky jednoduchému návodu si s tím hravě poradíte. Stačí jen dodržet následující kroky.

Možnosti odstranění silikonu jsou v podstatě dvě. Jednou z variant je mechanické odstranění, druhou pak chemické. Chemickou cestou si můžete celou akci výrazně usnadnit a celý proces urychlit. V případě, že se rozhodnete pro první variantu, tedy mechanickou, budete k tomu potřebovat nůž nebo ostrou špachtli.

Vybavit se můžete i speciální sadou určenou právě pro tyto účely. Špachtle vám poslouží k odebrání silikonu z povrchu. Je ovšem důležité postupovat obezřetně, aby nedošlo k poškrábání povrchu. V případě, že se pustíte do této ruční práce, s největší pravděpodobností se vám nepodaří silikon odstranit zcela. Pak nezbývá, než si trochu pomoci právě chemickou cestou, aby byl výsledek co nejlepší.

potreby-pro-kutily

A jak odstranit silikon chemickou cestou?

V tomto případě naneste přípravek, který má konzistenci gelu, na silikon a nechte působit po dobu uvedenou v návodu. Nejčastěji je to něco kolem 15 minut. Po uplynutí této doby už jen stačí zbytky silikonu lehce setřít pomocí plastové stěrky. Poté daný povrch otřete navlhčeným hadříkem a odmastěte. Následně je vše připraveno pro nanesení nové vrstvy silikonu.

Nejenom na vany a obklady, ale i s dalšími povrchy si skvěle poradí. Chemický odstraňovač silikonu je možné použít na nejrůznější povrchy. Hravě si tak poradí s vanou, obklady, zdmi, keramikou, kamenem, betonem, sklem či kovem.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: