UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak položit vinylovou podlahu?

Vinylová podlaha je oblíbenou volbou. Jsou populární v rodinných domech, bytech a kancelářích a není se čemu divit. Tato podlahová krytina je také skvělým řešením v případě podlahového vytápění. Navíc nabízí široké možnosti co do dekorů a vypadá jednoduše skvěle. Je odolná vůči vlhkosti, vodě a poškození. Možností, jak takovou vinylovou podlahu položit je hned několik.

jak-polozit-vinylovou-podlahu

Jak položit vinylovou podlahu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Chystáte se položit vinylovou podlahu svépomocí? Jednou z možností je zvolit tzv. lepený vinyl. Lepení jednotlivých lamel není vůbec obtížné a jedná se o poměrně rychlou záležitost. Stačí jen vědět, jak na to. Před pokládkou samotnou je důležité vinylové dílce nechat aklimatizovat. Ponechte je proto v místnosti, kde bude podlaha pokládána, a to alespoň po dobu 48 hodin.

Prvním krokem je odstranění nerovností a prachu. Následně je na řadě nanesení základní vrstvy lepící hmoty. Vinyl je možné nalepit i na PVC podlahu. I zde ovšem platí pravidlo dokonale rovného povrchu. V případě linolea, laminátu nebo podlahového koberce je nutné odstranění takovéto krytiny.

potreby-pro-kutily

Důležité je nanést správné množství lepidla a zajištění jeho vhodného odvětrání. Dbejte na promíchán jednotlivých dílů vinylu tak, aby nebylo vedle sebe příliš mnoho stejných částí. Nejprve si pár dílů položte bez nanesení lepidla a obkreslete si je. Tak budete vědět, kam přesně nanést lepidlo. Po jeho nanesení přiložte dílce a pevně je přimáčkněte. O perfektní přilnutí se postará těžký válec.

Druhou možností je zaklikávací systém vinylové podlahy. Ten je o poznání jednodušší než lepení vinylu. U tohoto typu mají jednotlivé dílce vinylu speciální zámkový systém, díky kterému do sebe jednoduše zapadnou. Její instalace je mnohem rychlejší a není nutné mít perfektně vyhlazený a rovný povrch pod ní. Nevýhodou je pak vyšší pořizovací cena oproti lepenému vinylu.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: