UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak roztáhnout boty?

Pořídili jste si nové boty, ale poté, co jste si je chtěli po nějaké době obout, zjistili jste, že jsou úzké a nevejdete se do nich? Takové boty nemusíte hned vracet do obchodu, případně posílat dále někomu dalšímu. Vyzkoušet můžete tipy a rady, jak takové boty jednoduše roztáhnout tak, aby vám byly během nošení pohodlné. Způsobů je hned několik.

jak-roztahnout-boty

Jak roztáhnout boty? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pokud máte v botníku úlovek, kterému se v obchodě s obuví jednoduše nedalo odolat, ale po pořádném vyzkoušení jste zjistily, že vás tlačí a chůze v ní je nepohodlná, nemusíte zoufat. Jednou z možností, jak roztáhnout boty je pořízení speciálních napínáků, které danou obuv pomohou alespoň trochu roztáhnout a také se postarají o udržení tvaru. Pokud se rozhodnete pro tento způsob, tak je nutné zpočátku boty nosit jen minimálně na kratší pochůzky a po příchodu domů je opět dát na napínáky tak, aby si požadovaný tvar zapamatovaly.

Pokud jsou vám oblíbené boty příliš těsné, pak vsaďte na další babskou radou, jak roztáhnout boty. Tou je vložení mokré utěrky nebo mokrých novin dovnitř obuvi. Zaručenou volbou je také procházka v obuvi s mokrými ponožkami. Právě ona vlhkost se postará o uvolnění bot.

V obchodech s obuví si také můžete zakoupit speciální spreje, které pevný materiál obuvi zjemní a rozvolní. K požadovanému roztažení obuvi pak dochází po několika aplikacích takového spreje.  

S úspěchem se může setkat také tzv. mrazící metoda. V takovém případě naplňte z jedné čtvrtiny sáček se zipem vodou a vložte jej do bot. Ty následně umístěte do mrazáku, a to doté doby, dokud voda v nich nezmrzne. Poté sáčky vyjměte a boty si vyzkoušejte. Pokud ještě stále nebudou boty podle vašich představ, neváhejte celý proces opakovat.

Vyzkoušet můžete i alkohol. Ten funguje u látkové obuvi, jako jsou například tenisky. Boty si jednoduše obujte a jejich povrch postříkejte alkoholem v rozprašovači. Během doby, než postřik úplně uschne, mějte boty na nohou a mělo by tak dojít k jejich roztažení.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: