UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit mravenců v kuchyni a zahradě?

Mnoho domácností se potýká čas od času s mravenci. Hledají u nás teplý domov, ale ten jim pochopitelně nabídnout nechceme. Rádi bychom, aby si šli mraveniště postavit jinam než do našeho obýváku nebo na naši zahradu. Kdo se s nimi již setkal, vyzkoušel jistě mnoho věcí, aby se jich zbavil. Mravenci dokážou být velmi otravní a vynalézaví.

jak-se-zbavit-mravencu

Jak se zbavit mravenců v kuchyni a zahradě? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Schovávejte potraviny ještě před tím, než se mravenci objeví! Mít pečlivě zabezpečený špajz, aby je nelákalo vlézt si k vám pro kořist, je první zásada. Pokud je na to již pozdě, můžete zkusit následující tipy:

  1. Koření – do jejich oblíbených „cestiček“ nasypte koření, které je na ně příliš aromatické. Nevím, zda je to dokáže vypudit zcela, ale z míst, kde jim to vysypete, zmizí zcela – minimálně dočasně. Jedná se například o skořici, badyán či pepř. Mravencům opravdu nevoní.
  2. Klasické návnady – nelze je umístit vždy a všude. Pokud máte doma domácí zvíře nebo malé děti, je na místě velká opatrnost. Návnadu odnesou do mraveniště a otráví celou kolonii.
  3. Ocet – namíchat vodu s octem a buď vystříkat (pokud nalejete do rozprašovače) nebo důkladně vytřít prostor, kde se mravenci pohybují.
  4. Kávová sedlina – opět, nanést na jejich oblíbená místa a jistě se jim propříště vyhnou obloukem.

A co když jsou mravenci na naší zahradě?

Zasaďte bylinky! Tam, kde se hojně vyskytují, zasaďte bylinky. Čím aromatičtější, tím lépe. Máta peprná, levandule i pelyněk vám prokážou dobrou službu. Zasaďte jich v místech, která chcete ochránit, co nejvíc. Určitě to do velké míry pomůže je odehnat, obzvlášť mátu mravenci hodně nesnáší. Další z babských rad je umístit na zahradu osolený celer posypaný skořicí, nebo kvasnice s cukrem či medem. Pokud vám však tyto tipy zahradu nezachrání a mravenci dál vesele ničí stromky i úrodu, nezbývá než sáhnout po chemii. Existuje řada přípravků i pastí, které by skutečně měli pomoci, když ostatní způsoby selžou.

Pro Dudlu napsala: Kristýna Lorencová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: