Jak se zbavit netopýrů?

Slýcháte podivné šramocení z půdy? Možná se vám tam ubytovali netopýři. Pokud je tomu opravdu tak, na nic nečekejte a rychle je vyžeňte, ať se nevystavujete možnému zdravotnímu riziku. A ještě k tomu uklízet netopýří trus, není vůbec nic lákavého. Budete muset prozkoumat, kudy se k vám domů netopýři dostali. Stačí menší několikacentimetrová škvíra nebo prasklina a vchod je na světě.

jak-se-zbavit-netopyru

Jak se zbavit netopýrů? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Všechna taková místa budete muset zabezpečit, aby se k vám netopýři nemohli vrátit. Pokud žádnou díru nenajdete, budete muset v noci ven a pozorně pozorovat okolí. Protože netopýři jsou ohrožený druh, je nezákonné je hubit.

Vyražte do zverimexu nebo domácích potřeb, kde koupíte jednocestné zařízení ve tvaru trubky. Netopýři pomocí trubky vyletí ven a klapka za nimi se zavře a oni už se stejnou cestou dovnitř nedostanou. Pokud se vám nepodaří objevit všechny otvory a netopýři budou nadále obývat vaši půdu, budete jim muset vytvořit takové prostředí, které je odradí.

Nechte jim rozsvíceno a zavěste pásky z alobalu na strop půdy. Jimi vytvoříte netopýrům překážky, díky nimž budou dezorientovaní a sami půjdou o dům dál. Budete-li v boji neúspěšní, zavolejte si na pomoc specializované odborníky, kteří vám rádi od netopýrů pomůžou. A co dělat, když vám netopýr vlétne do obýváku? Zachovejte klid, zhasněte a otevřete okna dokořán. Netopýr se po chvilce uklidní, zorientuje se a vyletí ven.

Když se netopýr rozhodne v bytě zůstat a zavěsí se například na záclonu, lustr, pokojovou květinu nebo jiné místo, nesahejte na něj holýma rukama, mohl by vás kousnout a nakazit vzteklinou. Vezměte ho raději koženou rukavicí nebo přes něj přehoďte utěrku nebo ručník a vložte ho do krabice, kterou přikryjete hrubou tkaninou, po níž se netopýr bude moci vyšplhat ven. Krabici odneste na balkon nebo na okenní parapet a pozorujte, zda nezvaný návštěvník odletí.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení