UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit netopýrů?

Slýcháte podivné šramocení z půdy? Možná se vám tam ubytovali netopýři. Pokud je tomu opravdu tak, na nic nečekejte a rychle je vyžeňte, ať se nevystavujete možnému zdravotnímu riziku. A ještě k tomu uklízet netopýří trus, není vůbec nic lákavého. Budete muset prozkoumat, kudy se k vám domů netopýři dostali. Stačí menší několikacentimetrová škvíra nebo prasklina a vchod je na světě.

jak-se-zbavit-netopyru

Jak se zbavit netopýrů? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Všechna taková místa budete muset zabezpečit, aby se k vám netopýři nemohli vrátit. Pokud žádnou díru nenajdete, budete muset v noci ven a pozorně pozorovat okolí. Protože netopýři jsou ohrožený druh, je nezákonné je hubit.

Vyražte do zverimexu nebo domácích potřeb, kde koupíte jednocestné zařízení ve tvaru trubky. Netopýři pomocí trubky vyletí ven a klapka za nimi se zavře a oni už se stejnou cestou dovnitř nedostanou. Pokud se vám nepodaří objevit všechny otvory a netopýři budou nadále obývat vaši půdu, budete jim muset vytvořit takové prostředí, které je odradí.

Nechte jim rozsvíceno a zavěste pásky z alobalu na strop půdy. Jimi vytvoříte netopýrům překážky, díky nimž budou dezorientovaní a sami půjdou o dům dál. Budete-li v boji neúspěšní, zavolejte si na pomoc specializované odborníky, kteří vám rádi od netopýrů pomůžou. A co dělat, když vám netopýr vlétne do obýváku? Zachovejte klid, zhasněte a otevřete okna dokořán. Netopýr se po chvilce uklidní, zorientuje se a vyletí ven.

Když se netopýr rozhodne v bytě zůstat a zavěsí se například na záclonu, lustr, pokojovou květinu nebo jiné místo, nesahejte na něj holýma rukama, mohl by vás kousnout a nakazit vzteklinou. Vezměte ho raději koženou rukavicí nebo přes něj přehoďte utěrku nebo ručník a vložte ho do krabice, kterou přikryjete hrubou tkaninou, po níž se netopýr bude moci vyšplhat ven. Krabici odneste na balkon nebo na okenní parapet a pozorujte, zda nezvaný návštěvník odletí.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: