UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit bílé tenisky?

Určitá patina na bílých teniskách je módní, ale co takový blátivý cákanec? S ním už se nikam vyrazit nedá. Naštěstí existuje pár dobrých tipů, jak je udržet dlouho v kondici nebo je vrátit do formy. Jen záleží na tom, jakou část chcete čistit, jestli se jedná o plátěnky, kožené tenisky nebo zašlou gumu kolem podrážky.

jak-vycistit-bile-tenisky

Jak vyčistit bílé tenisky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Špinavým plátěnkám typu conversky, vansky a tak podobně vrátíte ztracenou bělost pomocí kuchyňské jedlé sody. Tenisky navlhčete, poprašte jedlou sodou a vydrhněte je kartáčkem. Dejte je uschnout na sluníčko, které je vysuší a zároveň je pomůže vybělit.

Za sucha jedlou sodu z plátna vyklepejte. Na hodně zašpiněné kecky, smíchejte jedlou sodu s tekutým Jelenem na ruční praní, kartáčkem je vydrhněte a opláchněte pod tekoucí vodou. Plátěné tenisky nedávejte do pračky, při praní by se vám mohlo uvolnit lepidlo z gumové podrážky, které už neodstraníte. Na gumové lemy kolem podrážky a další gumové části použijte bělicí pastu na zuby a starý zubní kartáček.

Gumu navlhčete a směsí pomocí kartáčku drhněte, dokud nebudou čisté. Podobně vám pomůže tekutý písek na úklid. Kožené tenisky nejlépe a nejšetrněji vyčistíte, když na houbičku nanesete žlučové mýdlo, necháte 15 minut působit a ve finále je jemně opláchnete nebo důkladně otřete hadříkem.

Tenisky dejte oschnout na sluníčko pro ještě lepší efekt. Opět se příliš nedoporučuje tenisky prát v pračce, a když už jinak nedáte, zvolte mírný režim s malým počtem otáček. Poté do nich vložte noviny, kaby vysály vlhkost zevnitř, a nechte je vysušit na sluníčku.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: