UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Ručníky

Ručník

Od ručníků očekáváme především to, že budou hezky vypadat a budou příjemné a savé během jejich používání. Je tedy důležité při jejich nákupu a užívání dbát na několik základních pravidel. Důležitým faktorem při výběru je, z jakého materiálu je ručník vyroben a jaká je jeho gramáž. Gramáž představuje, kolik gramů příze bylo použito  na 1 m2 ručníku. Velmi kvalitním materiálem je bavlna. Ta nejlepší bavlna pochází z Egypta. Předností egyptské bavlny je, že je ručně sbírána, tudíž vlákna zůstavují rovná a neporušená a také je nejčistší. Gramáž kvalitního ručníku se pohybuje od 450 do 550 g/m2. To, jak je ručník nadýchaný, je přímo úměrné délce vláken a smyček. Dlouhé smyčky zajišťují měkkost ručníku, savost a delší životnost.

Před prvním použitím by se ručníky měly minimálně jednou vyprat. Ručníky se tak zbaví chemické látky (např. z barev) a změkčovadel. Vybírejte ručníky, které lze prát na 60 °C kvůli odstranění bakterií. Je dobré dát pozor, aby v pračce spolu s ručníky nebylo nic, co by poškodilo smyčky na ručníku (např. suchý zip, ostré nýtky atd.). Při praní používejte aviváž pouze v minimálním množství, nebo vůbec. Aviváž snižuje savost a schopnost textilu dýchat, takže pak ručník hůře schne a snáze zatuchne. Ručníky se také nemají rozhodně žehlit. Ideální je sušit ručníky venku nebo při šetrném programu v sušičce. Je třeba se také vyhnout sušení na prudkém slunci, vlákna mohou ztvrdnout a ručníky vyblednout. Sušení na radiátoru také ručníkům nesvědčí.

Ručníky se nejčastěji vyrábí ve velikostech cca 30x50 cm – ručník na ruce nebo na obličej, 50x90 cm nebo 50x100 cm – ručník na osušení rukou nebo ručník pro jednu osobu, 70x140 cm – plážová a wellness osuška.

Co se týká materiálu, v prodejnosti vedou stále klasické froté ručníky z bavlněné příze. Velmi oblíbené jsou také bambusové ručníky, jejich výhodou je větší nasákavost a přirozená antibakteriální vlastnost. Zejména sportovci a lidé na cestách preferují tzv. funkční ručníky z materiálů jako je nylon a polyester. Jejich předností je nižší váha, skladnost a rychlé schnutí. Takzvané vaflové ručníky vyráběné z bavlny nebo lnu nacházejí své uplatnění především v pracovních provozech.

Ručníky vybíráme samozřejmě i podle designu a pro koho jsou určeny: existují dárkové ručníky s věnováním, gadget ručníky, ručníky pro děti, ručníky s kapucí atd. Velmi oblíbeným dárkem jsou poslední dobou také tzv. dorty z ručníků a osušek.

Osušky jsou nepostradatelnou součástí v rámci naší každodenní hygieny. Tak proč si ji nezpestřit? Dudlo vám nabízí jejich originální provedení v zářivých barvách růžové, modré nebo zelené. V čem jsou originální? Mají motivační nápisy typu “Není malých cílů“, “Když nemůžu tak přidám“, “Výzva přijata“, “Zadělávám na buchty“, “Makám na sobě!“. Jsou vhodné do posilovny, bazénu, k vodě nebo jako barevný doplněk vaší koupelny.

Dudlu má ve svém sortimentu také specialitu, kterou je chladící ručník. V horkých letních dnech vám poskytne příjemné osvěžení. Využijte ho při chlazení poranění nebo při bolestech hlavy. Stačí namočit, vyždímat a chladící složka je aktivována. Obmotejte si ho kolem sebe při túrách, když už padáte horkem. Zchladí vás na příjemnou teplotu a vy tak můžete směle túrovat dál. Nemáte rádi nadměrné teploty, přesto nepohrdnete pobytem na pláži? Vyměňte osušku za chladící ručník.

Víte, proč je dobré mít určeny cíle? Protože bez jejich stanovení nevíte, za čím jít. Ať už je máte napsány na papíře nebo jen zafixované v hlavě, stávají se vaší motivací. Když se vám bude zdát, že se vám nedaří, je toho moc, nedá se to zvládnout, připomeňte si, proč to děláte, čeho tím chcete dosáhnout a co vám to přinese. Vaše negativní myšlenky půjdou stranou a vy načerpáte novou sílu a pozitivní energii pro to, abyste si za nimi opět hrdě šli. Ručníky s nápisy vám pro to mohou být malou pomůckou a každodenním připomenutím.

Komu byste darovali ručník s nápisem “Zadělávám na buchty“? Co myslíte? Je to vhodný dárek pro muže, který tvrdě maká v posilovně? Nebo by se hodil pro cukrářku nebo cukráře, který peče ty nejlepší buchty, které jste kdy jedli? A co ručník “Dokonalá do detailu“? Darujte ho své manželce nebo přítelkyni a věřte, že s ním zaručeně zabodujete.

Pro Dudlu napsala: Karolína Tomášková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem osušek na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás ručník nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

koupani-vana-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily