Jak se zbavit vroubenky americké?

S příchodem léta také nadchází čas nejrůznějšího hmyzu, který nám kazí radost z teplých dnů a vlahých večerů. Jedním z nich je také vroubenka americká. Jedná se o ploštici o velikosti přibližně 2 cm a má typické červenohnědé zbarvení. Tento otravný hmyz se nejčastěji objevuje v období kolem srpna na oknech a zdech domů, balkonech a terasách, chatách či chalupách. Spárami se mohou dostat i dovnitř. V domácnostech vroubenka nijak škodlivá není.

jak-se-zbavit-vroubenky-americke

Jak se zbavit vroubenky americké? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pochází z Ameriky, odtud tedy název vroubenka americká. V posledních letech se začala šířit po celé Evropě, a tak se s ní často setkáváme i na území České republiky. Jedná se o škůdce, který napadá jehličnany, a to především borovice, a to z toho důvodu, že její semena má jako zdroj potravy. Tito škůdci také mohou nepříjemně zapáchat, a to z důvodu sekretu, který vylučují. Ke konci léta pak tyto ploštice hledají různé úkryty, kde by mohli přezimovat. Na jaře pak svoje úkryty opouští a odlétají pryč.

potreby-pro-kutily

Pokud máte kolem domu nebo bytu různé jehličnany, v tom horším případě borovice, pak se nejspíše dříve nebo později objeví vroubenka americká i u vás. Ubytoval se i u vás tento typ ploštice a otravuje vám život? Nemusíte se obávat toho, že byla škodlivá. Vroubenka americká nekouše a ani není jedovatá. Ale i tak se jedná o nevítaného návštěvníka, to je logické. Pusťte se do jeho účinné likvidace a zbavte se ho nadobro. Jak se tohoto nepříjemného hmyzu a škůdce zbavit?

Pokud ji u vás doma objevíte, můžete ji opatrně nechat vlézt na kus papíru a ten vystrčit z okna. Vroubenka odlétne pryč a s největší pravděpodobností už se nevrátí. Preventivní opatření, jak zamezit tomu, aby se u vás doma vroubenky americké objevovaly, bohužel neexistují. Budete se tak muset chtě nechtě obrnit trpělivostí a vroubenky při objevení vypustit ven nebo jinak zlikvidovat.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu potřeby a vychytávky pro kutily: