UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít obal na knihu?

Znáte postup, jak ušít obal na knihu? Ušití obalu na knihu je vynikajícím způsobem, jak knihu personalizovat a dodat jí profesionálnější vzhled. Šitý přebal knihy vám také umožní vytvořit vlastní design knihy, ať už se jedná o vzor látky nebo jiný designový prvek.

jak-usit-obal-na-knihu

Ačkoli je proces šití obalu knihy poměrně jednoduchý, má několik výhod:

Budete mít větší kontrolu nad estetikou své knihy. Pokud pracujete s papírovými knihami, obálky jsou často vyrobeny z křehkého kartonu, který nelze nijak přizpůsobit.

Ušitím vlastního obalu můžete použít látku nebo papír a vytvořit tak jedinečný obal, který bude šitý na míru vašemu příběhu. Můžete použít různé materiály nebo barvy podle žánru nebo tématu vašeho románu nebo sbírky povídek.

Je to levnější než kupovat předpřipravené obálky od nakladatelů nebo internetových obchodů. To platí zejména v případě, že plánujete prodávat své knihy na akcích, jako jsou kongresy, kde je lidé mohou chtít podepsané od autorů (nebo z jiných důvodů).

Je to šetrnější k životnímu prostředí než nákup předpřipravených obálek, protože to snižuje množství odpadu a pomáhá zmenšit skládky.

Další výhody šitého knižního obalu

Výroba šitého knižního obalu je poměrně snadná a vyžaduje pouze základní šicí dovednosti.

Použití šitého obalu má mnoho výhod:

  • Šité knihy jsou velmi odolné. Šití je skryto před zraky, takže paperbacky mohou vypadat stejně dobře jako pevné vazby.
  • Pevnost vazby však závisí na kvalitě použitých materiálů a na tom, jak dobře byly předem připraveny. Pokud například použijete levné nitě, snadno se přetrhnou; pokud před sešitím signatur předem nepropíchnete díry (což je často nutné), snadno se roztrhnou.
  • Šité knihy lze snadno opravit přidáním nové nitě do stávajících stehů nebo nahrazením poškozených částí novým materiálem (například když chce majitel nahradit opotřebovaný přebal knihy).
  • Umělecky vypadající obálky můžete vytvořit použitím nestandardních stehů nebo ozdobných barev nití, které kontrastují s obsahem knihy.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: