Jak uplést ponožky?

Návod, jak uplést ponožky krásné ponožky. Ponožky jsou nezbytnou součástí každého šatníku, ale jejich pletení může být náročné. Pokud se chcete naučit plést ponožky, zde je několik tipů a triků, které vám pomohou začít.

Ponožky jsou klasickým pleteným zbožím a jsou ideálním začátkem vaší cesty za pletením. Nic se nevyrovná pohodlí ručně pletených ponožek, které zahřejí vaše nohy, a s tímto jednoduchým průvodcem si budete moci uplést svůj vlastní pár během chvilky.

Rozebrali jsme pro vás všechny kroky, které potřebujete k tomu, abyste si mohli uplést vlastní ručně pletené ponožky:

To je první krok při pletení jakéhokoli kusu oblečení, který zahrnuje nahození. Díky němu získáte základní řadu ok pro zbytek vzoru. Tento krok můžete provést jakýmkoli způsobem nahození, jen se ujistěte, že není příliš těsný, protože omezuje krevní oběh v oblasti kotníků a lýtek a způsobuje nepohodlí při nošení bot/ sandálů atd.

Upletení jedné řady - při této činnosti jednoduše vezmete délku příze a vytvoříte z ní smyčky protažením na jehlici (buď pravou, nebo levou rukou). To se provádí tak, že každou smyčku překřížíte další délkou příze, dokud nedosáhnete konce (nebo podle toho, jaká délka příze vám vyhovuje).

Jak plést ponožky návod: Krok za krokem

Pro pletení ponožek můžete použít dva typy pletacích jehlic: kovové a bambusové. Nejdůležitější je vybrat si takovou velikost jehlic, která bude dobře vyhovovat gramáži vaší příze, což ovlivní, jak těsné nebo volné budou vaše oka.

Prvním krokem při učení pletení ponožek je výběr správného vzoru. Na internetu je k dispozici mnoho bezplatných vzorů ponožek, které obsahují návody na různé velikosti a styly ponožek. Můžete si také zkusit vytvořit vlastní vzor podle těchto jednoduchých kroků:

  1. Na jehlice č. 3 (4 mm) nahodíme 36 ok. Tím získáte průměrnou velikost ponožky pro dospělou mužskou nohu.
  2. Upleteme asi 2 cm pružným vzorem a pak začneme háčkovat 1 oko hladce, 1 oko obrace, a to až do výše 5 cm.
  3. V této chvíli pleteme lícovým žerzejem, dokud díl nebude měřit 18 cm.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová