Jak ušít zástěru?

Šití zástěry je skvělým začátečnickým projektem pro ty, kteří ještě nikdy nešili. Je to také skvělý způsob, jak zužitkovat staré oblečení, abyste z něj mohli ušít něco nového! Následující návod je průvodcem šitím zástěry krok za krokem. Šití zástěry je skvělý způsob, jak si vyrobit vlastní jedinečné oblečení, a je to také zábavný projekt pro děti. Návod je velmi jednoduchý a zvládnou ho i nezkušené švadlenky.

jak-usit-zasteru

Materiály

  • Zástěra je vyrobena z materiálu, který se hodí na výrobu zástěry
  • Látky (množství závisí na tom, jak velkou zástěru chcete).
  • Koordinační nitě
  • Rovné špendlíky nebo zavírací špendlíky
  • Žehlička a žehlicí prkno (nepovinné)


Shromážděte si materiály

K ušití zástěry budete potřebovat několik metrů látky a nitě nebo přízi v barvě látky. Budete také potřebovat šicí stroj a základní šicí potřeby, jako jsou špendlíky, nůžky, metr a křída. Pokud používáte silnou džínovinu nebo jiný odolný materiál, možná budete chtít použít průmyslový šicí stroj namísto standardního domácího šicího stroje, aby se vám lépe pracovalo se silnými látkami.

Vystřihněte kousky látky

Vezměte si metr a změřte délku každého kusu látky, který použijete na přední díl, zadní díl, pas a vázačky (pokud jsou součástí). Poté je vystřihněte nůžkami nebo nůžkami na malíček, pokud je chcete mít na koncích třásněmi jako u staromódní zástěry. Nezapomeňte vystřihnout dva kusy látky pro každý výše uvedený kus - jeden pro každou stranu hotového výrobku.

Pokyny

  • Vystřihněte dva obdélníky látky o rozměrech přibližně 40 cm na šířku a 60 cm na délku. Délka se může lišit podle toho, jak dlouhé chcete mít popruhy.

(Poznámka: Pokud máte delší kus látky, jako jsem to udělala já, není problém vystřihnout dva kusy z jednoho většího obdélníku). Možná budete chtít vystřihnout i třetí obdélník, protože ten později použijete při lemování spodního okraje zástěry.

  • Přeložte obdélníky podélně na polovinu pravou stranou k sobě a přitiskněte všechny čtyři rohy, abyste si označili místa, kde budou linie přehybu.
  • Rozložte oba díly a podél těchto přitisknutých linií je v případě potřeby ostře rozstřihněte nůžkami nebo nůžkami na malíček. To pomůže zabránit roztřepení při pozdějším šití švů.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová