UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit digestoř?

Digestoř je praktickým pomocníkem, který se hodí do každé domácnosti, kde se vaří nebo peče. Odsavač par má zkrátka nezastupitelnou roli v kuchyni. Ocení ho nejedna hospodyňka. Tak jako i další kuchyňské spotřebiče vyžaduje i tento pravidelnou údržbu.

jak-vycistit-digestor

Jak vyčistit digestoř? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Při vaření a pečení na ní totiž ulpívají nečistoty, které na mřížce ulpívají a zanáší ji. To ovšem nepřináší pouze estetický problém. Nejen že klesá i její funkčnost. Ale věděli jste, že zanesená mřížka digestoře může způsobit dokonce i požár? Jak tedy takovou digestoř účinně vyčistit a zbavit ji všech nečistot?

S tímto návodem pro vás bude čištění digestoře hračka. Při čištění samozřejmě nevynechejte ani vnější část digestoře, a to minimálně 1x za měsíc. K čištění použijte měkký hadřík nebo houbičku. Vyvarujte se ovšem použití agresivních přípravků, přípravků obsahujících alkohol nebo dokonce chlor. Pro údržbu vnějších částí vám postačí teplá voda se saponátem. Pozornost si zaslouží především filtr digestoře.

potreby-pro-kutily

Jaká by měla být frekvence jeho údržby?

Kovový tukový filtr myjte alespoň 1x měsíčně. Druhý typ filtrů – textilní tukový filtr je doporučeno vyčistit přibližně po 100 hodinách provozu digestoře. Kovové filtry se nemusíte bát dát ani do myčky, která se postará o účinné odstranění zašlé špíny a mastnoty.

V případě ručního mytí opět použijte teplou vodu se saponátem. Textilní tukový filtr můžete vyčistit ručně, ale je možné, že se brzy poškodí. Nevydrží totiž tolik, co kovový. V případě poškození textilního tukového filtru je nutné jej vyměnit za nový.

Recirkulační digestoře jsou vybaveny uhlíkovým filtrem. Ten je potřeba vyčistit alespoň 1x za 3 měsíce v teplé vodě se saponátem nebo v myčce a 1x ročně jej vyměňte za nový. Dalším typem recirkulačních digestoří je filtr s aktivním uhlím. Ten vyčistěte 1x měsíčně v myčce a poté jej usušte v troubě při 100°C, aby se opět aktivovala jeho funkce.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: