Jak vyčistit sprchový kout?

Sprchový kout dostává pořádně zabrat, obzvlášť pokud se jedná o vícečlennou rodinu. Neplechu také nadělá třeba taková tvrdá voda, která zanechává nevzhledné mapy nejen na baterii, ale také na sprchové zástěně a dalších místech. Vodní kámen pak nehezky zdobí jene sprchovou zástěnu. Pokud chcete mít sprchový kout čistý a bez chybičky, vsaďte na pravidelnou údržbu. Jak a čím sprchový kout účinně vyčistit? Váš sprchový kout může zářit čistotou i bez použití drahých chemických přípravků.

jak-vycistit-sprchovy-kout

Jak vyčistit sprchový kout? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Věděli jste, že si pravidelnou údržbu vašeho sprchového koutu můžete usnadnit? Stačí po každém sprchování dodržovat jedno pravidlo, kterým je důkladné vyvětrání koupelny. Tato zdánlivá maličkost je základem nejen k tomu, aby se v místnosti netvořily plísně, ale usnadní vám také následnou údržbu. Práci vám pomůže usnadnit také očištění koutu po každém sprchování hadříkem nebo stěrkou na okna. Díky tomu tak nebudou mít nevzhledné fleky a vodní kámen takovou šanci.

Preferujete přírodní přípravky před těmi chemickými? Pak se vám budou hodit pomocníci v podobě octa, jedlé sody a citronu. jedlé sody a citronu. Tyto ingredience jsou jako stvořené pro pravidelné čištění sprchového koutu, který tak bude jako ze škatulky. Pokud chcete vyzkoušet jedlou sodu, pak si můžete doma vyrobit čistící pastu. Stačí jen přidat trochu vody tak, aby vznikla hustší kaše. Touto směsí pak důkladně očistěte sprchovou zástěnu a opláchněte.

Na sprchový kout i kovové části skvěle působí vinný ocet. Vyzkoušet můžete i citronovou šťávu samotnou nebo v koncentrované podobě či v kombinaci s octem. Tím jednoduše naplňte láhev s rozprašovačem, nastříkejte na povrchy a nechte alespoň 20 minut působit. V případě většího znečištění můžete přípravek nechat působit i přes noc. Následně důkladně opláchněte. Ocet se postará o perfektní lesk a čistotu.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

 

Vyberte si na Dudlu vybavení na úklid: