Jak vyčistit sklokeramickou desku?

Máte-li doma sklokeramickou desku, pak už jste určitě zjistili, že je velmi snadné jí poškodit. K čištění v žádném případě nepoužvejte žádné ostré předměty, poškrábaly byste jí nadobro. Takže žádné drátěnky ani dalšími podobné předměty.

jak-vycistit-sklokeramickou-desku

Jak vyčistit sklokeramickou desku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak čistit sklokeramickou desku?

Naopak sáhněte po speciálních čisticích prostředcích určené právě na sklokeramickou desku. Pokud se vám podařilo na varné desce omylem roztavit třeba kus plastu, nenechávejte ho vystydnout, ale odstraňujte ho speciální škrabkou, dokud je teplý a měkký. Opět platí, žádný nůž, drátěnka nebo jiný ostrý předmět.

Pokud žádnou speciální škrabku na sklokeramické desky doma nemáte, tak než si ji pořídíte, použijte šťávu z citronu. Zaschlé zbytky jídla pokapejte citronem a nechte působit asi tak patnáct až dvacet minut. Když citronová šťáva připáleniny naleptá, můžete je pomocí čistého hadříku setřít. Bohužel ale tento způsob nemusí účinkovat na veškeré připečené zbytky. Proto si poříďte právě již zmíněnou škrabku.

Vyzkoušet můžete mimojiné i ocet. Jak už je dobře známo, je to skvělý univerzální pomocník, kterým vyčistíte takřka celý dům. Zkuste ho smíchat s vodou v poměru 1:1. Touto směsí pokapejte varnou desku a hadříkem špínu po chvíli setřete. Když ocet nezabere, je možné použít také jedlou sodu. Sklokeramickou desku sodou posypte a navlhčeným hadříkem krouživými pohyby desku umyjte.

Pro Dudlu napsala Hana Došlová

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: