UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vymalovat kuchyň?

Kuchyň je alespoň v naší rodině srdcem celé domácnosti. Často bývá spojena i s jídelnou, a tak se stává prostorem, v němž se celá rodina sejde při společném stolování, večerním posezení, oslavě, nebo jen tak. V kuchyni vznikají nejrůznější kulinářské lahůdky a kuchařce by rozhodně neměla scházet kreativita. Je to zároveň místo, které nás má nabít energií – a to nejen tou fyzickou, respektive jídlem, ale i psychickou. Všechny tyto aspekty by měly být zohledněny, když se rozmýšlíte, jak vymalovat kuchyň.

jak-vymalovat-kuchyn

Jak vymalovat kuchyň? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kuchyně by měla zářit čistotou, čemuž zajisté dopomůže bílá výmalba. Někomu se však může zdát nudná a raději by sáhl po barvách. Samozřejmě je nutné zohlednit i barevnost kuchyňského vybavení. Pokud jste byli při výběru kuchyňské linky střídmější a volili jste spíš jednoduché a nenápadné tóny, rozhodně si můžete dovolit experimentovat při malování. Jestliže jste se barevně vyřádili již na kuchyňské lince, dejte si pozor, aby vám z kuchyně nevznikl cirkus.  

Kuchyni i jídelně rozhodně budou slušet barvy v teplých odstínech – stimulují naši náladu (studené odstíny barev nás dokážou spíše utlumit). Zároveň dokážou naladit naše chutě k hodování. Záleží na vás, zda sáhnete po pastelových odstínech, nebo necháte barvu vyniknout v celé kráse. Zamyslete se především i nad svým záměrem – chcete místnost opticky zvětšit, nebo raději zútulnit? Nezapomeňte také na kvalitní stropní svítidlo pro dokonalé osvětlení kuchyně.

potreby-pro-kutily

Pro zvětšení volte barvy raději světlejší, ve velkých prostorech si můžete dovolit barvy sytější. Kromě barev v odstínech žluté a oranžové se do těchto místností hodí i červená. U té ovšem pozor – hodí se spíše pro menší plochy, ve velkém může být rozrušující.

Můžeme se setkat také s názorem, že kuchyň si lze vymalovat také zelenou barvou s teplým podtónem. Někdo zase oponuje, že zelená do kuchyně ani jídelny rozhodně nepatří. Proč? Mohla by totiž ovlivňovat vzhled pokrmů, které by pak mohly vypadat nečerstvě.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv barvu, pamatujte na to, že vždy záleží na vašem vkusu a na tom, abyste se ve svém domově cítili dobře. A to žádné módní trendy ani designerská doporučení samy o sobě nedokáží.

Pro Dudlu sepsala Marie Hlaváčková

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: