Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak zabalit láhev?

Ať už se chystáte na oslavu narozenin, svátku, Vánoc nebo jdete jen tak na návštěvu, dobrou lahví neurazíte snad nikoho. Ocení ji jistě hostitel i hostitelka. Láhev můžete předat z ruky do ruky, ale určitě bude lépe vypadat, pokud ji nějak zabalíte. Pojďme si společně projít pár tipů, jak se s balením poprat.

jak-zabalit-lahev

Jak zabalit láhev? (Zdroj fotky: Freepik.com)

  1. Dárková taštička - Naprostou klasikou je dárková taška. Na trhu jsou k dostání v rozměrech určených přímo pro láhve. Vybírat můžete z mnoha vzorů, vhodné je vždy zohlednit buď komu je lahev určena, nebo obsah lahve. Na štítek pak můžete připsat nějaké přání či vzkaz.
  2. Dárková krabička - K dostání jsou také dárkové krabičky, které se nejvíce hodí pro darování vína. Na výběr jsou krabičky kartonové, nebo dokonce dřevěné. Aby byl dárek více osobní, jméno obdarovaného, blahopřání nebo cokoliv originálního vás napadne, můžete nechat na dřevěnou krabičku vygravírovat.
  3. Dárkové sáčky - Dalším rychlým a zároveň jednoduchým řešením pro zabalení láhve, je ozdobný sáček. Ať už se jedná o celofán, papír nebo látku, určitě se hodí ozdobit jej nějakou krásnou mašlí. Do jejího uvázání se můžete pustit sami, nebo si pořídit již hotovou mašli, kterou pouze stáhnete.
  4. Kouzlení s balicím papírem - Jestliže nemáte obavy ze složitějšího balení, pak sáhněte po balicím papíru. S papírem můžete přiznat, co se ukrývá pod ním – tedy kopírovat tvar lahve. Pokud jste vyznavači přírodního stylu, sáhněte po jednobarevném papíru, který dozdobíte režným provázkem a živou rostlinkou zvolenou podle ročního období – na jaře to může být vřes, v létě kopretina. Na podzim nechte čarovat zbarvené listí a v zimě větvičku chvojí. Zapojit však můžete i svou fantazii a lahev originálně ozdobit harmonikou z papíru. Harmoniku můžete stáčet do kruhů či půlkruhů, nechat ji narovnanou a podle svého vkusu dolepovat na lahev, kterou buď zabalíte do papíru, nebo ji necháte „nahou“.
  5. Šup do látky - Opravdu originálně bude láhev zabalená v látce, ale ne jen tak ledajaké. Máte-li ve skříni nějaký svršek, který už neunosíte, ustřihněte rukáv a láhev zabalte do něj. Je jedno, zda se jedná o kostkovanou košili, pletený svetr nebo klidně i starou ponožku. Dozdobte mašlí a hurá na oslavu.

Pro Dudlu sepsala Marie Hlaváčková

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: