Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak vymalovat obývací pokoj?

Centrum společenského dění ve vašem domě nebo bytě se nazývá obývací pokoj. Přijímáte zde návštěvy, je to vlastně takový reprezentační prostor. Neznám snad žádnou paní domu, která by nechtěla mít obývací pokoj načančaný. A tak opravdu dbá na výběr vybavení, aby vše bylo dokonalé. A tento celek může podtrhnout i správná výmalba pokoje. Pokud šlápnete vedle, vše tím doslova zabijete. Pojďme se podívat na to, jak postupovat.

jak-vymalovat-obyvaci-pokoj

Jak vymalovat obývací pokoj? (Zdroj fotky: Freepik.com)

V první řadě je nutné se rozhodnout, zda tuto činnost zvládnete sami, nebo ji svěříte do rukou profesionála. Malování není na první pohled žádná věda, ale pokud si nevíte rady s nerovnostmi či škrábáním, rozhodně se vyplatí ruce odborníka. Když nebudete postupovat podle pravidel, snadno se může stát, že se na zdi objeví barevné šmouhy či jiné neduhy.

Ať už tak či onak, je třeba se zamyslet nad tím, v jakém stylu výmalbu zvolíte. V první řadě zvažte bílou, kterou rozhodně nic nezkazíte. Prostor díky ní bude působit velmi vzdušně a čistě. Nádech elegance pokoji dodají různé odstíny hnědé či béžové. Vhodné je rovněž barvu obývacího pokoje sladit s barvou sedací soupravy. Máte v obývacím pokoji málo sluníčka? Sáhněte po žluté, která prostor dokáže krásně proslunit. Teplo sálajícího krbu zase navodí oranžová.

Pokud na tom vyloženě nebazírujete, vyhněte se studeným barvám. Pokoj pak bude působit neosobně a izolovaně. Může se ale stát, že vybavení pokoje vás k těmto barvám vyzve. Poté se nebojte experimentovat a vězte, že nejdůležitější je vaše výsledná spokojenost. Ani žádný architekt vás nemůže nutit do něčeho, v čem se necítíte dobře.

potreby-pro-kutily

Jestliže se do malování pustíte sami, nechte si odstín přesně namíchat v centru barev. Opravdu se to vyplatí. Na trhu jsou sice k dostání barvy, které si v určitém poměru rozmícháte v bílé, ale pamatujte na to, že barvu nemusíte rozmíchat dokonale, a pak naděláte více škody, než užitku. Zároveň se nemusíte přesně trefit do kýženého odstínu a to by byla škoda, když tolik času věnujete jeho výběru.

Tip: Možná se chystáte stěhovat a nápady využijete v novém bytě. S výběrem nemovitosti vám může pomoci realitní kancelář Jičín.

Pro Dudlu napsala: Marie Hlaváčková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: