Jak vypustit bojler?

Víte, jak vypustit bojler? Bojler je uzavřená nádoba, ve které se ohřívá kapalina (obvykle voda). Kapalina se nemusí nutně vařit. Ohřátá nebo odpařená kapalina vychází z kotle a používá se v různých procesech nebo při vytápění, včetně ohřevu vody, ústředního vytápění, výroby energie v kotlích, vaření a sanitárních zařízení.

Tlaková nádoba bojleru je obvykle vyrobena z oceli (nebo historicky z tepaného železa), obvykle vyložená žáruvzdorným materiálem, například šamotovými cihlami. Nerezová ocel se používá pro námořní aplikace. Pro jiné aplikace lze použít levnější nerezovou ocel.

Používají se také některé neželezné kovy. První komerční parní lokomotivu Salamanca postavil William Bridges Adams v letech 1812-13 ve své slévárně Vulcan ve Wiltshire v Anglii s kotlem z bronzu.

Kov Monel se používal, protože má vynikající odolnost proti korozi a vysoký poměr pevnosti k hustotě.

Moderní pozinkovaný ocelový bojler se obvykle vyrábí ze sekcí, které se svařují dohromady a tvoří kompletní sestavu, přičemž každá sekce obsahuje jeden nebo více výměníků tepla.

K čemu slouží vypouštění bojleru?

Vypuštění bojleru je postup, který by se měl provádět každé dva až tři roky, aby se zajistil účinný provoz a bezpečnost. Účelem vypouštění bojleru je odstranit veškeré usazeniny, které se nahromadily na dně nádrže. Tento sediment může způsobit problémy, když se nahromadí a zablokuje průtok vody v bojleru. Když se tak stane, může to způsobit přehřátí a další problémy se systémem.

potreby-pro-kutily

Jak vypustit bojler?

Bojler lze vypustit dvěma způsoby: ručně nebo automaticky.

  • Ruční vypouštění spočívá v otevření ventilu na systému a nechání vody vytékat do kbelíku nebo jiné nádoby, dokud se zcela nevypustí.
  • Automatické vypouštění zahrnuje spuštění automatického čerpadla, které odčerpá veškerou vodu ze systému, dokud není prázdný.

Pokud je to možné, měli byste použít automatické čerpadlo, protože je lze použít vícekrát, aniž by vyžadovalo náhradní díly nebo opravy, jaké mohou po opakovaném použití vyžadovat ruční čerpadla.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová