Jak vypočítat výkon kotle?

Znáte postup, jak vypočítat výkon kotle? Při instalaci kotle je rozhodující výkon kotle. Výkon kotle je jedním z nejdůležitějších aspektů výkonu kotle, protože ovlivňuje, jak dobře lze vytápět váš domov.

Výkon kotle by se neměl podceňovat, protože může mít přímý vliv na účinnost vašeho topného systému. Výpočet výkonu kotle je užitečný způsob, jak určit velikost kotle. Zde vysvětlíme, jak zjistit, jakou velikost kotle potřebujete, proč je to důležité a jaké jsou různé způsoby výpočtu.

Výkon kotle je standardní měřítko tepla, které lze použít k porovnání kotlů a k rozhodnutí, který z nich bude nejúčinnější. Měří se v kilowattech (kW) nebo megawattech (MW). Pokud chcete vypočítat výkon svého současného kotle nebo se chcete ujistit, že jste pro svůj dům vybrali správnou velikost, čtěte dále.

Co je to výkon kotle?

Výkon topného zařízení popisuje, kolik tepla je schopno vyrobit při své maximální účinnosti. Tento údaj se u domácích kotlů obvykle udává v kW, což znamená, že pokud byste jím chtěli vytápět 1 m3 , potřeboval by 1 kW energie z vaší elektrické sítě.

Účinnost kotle závisí na několika faktorech, včetně typu spalovaného paliva a na tom, jak dobře je váš dům izolován. Pro zjednodušení však předpokládejme, že všechny kotle mají účinnost 90 % - to znamená, že plýtvají pouze 10 % paliva.

potreby-pro-kutily

Jak vypočítat výkon kotle?

Na internetu je k dispozici mnoho kalkulaček, které vám s tímto výpočtem pomohou. Doporučujeme použít některou z těchto kalkulaček, abyste získali správné údaje pro vaši konkrétní instalaci.

Co je potřeba zvážit?

Věc, kterou je třeba zvážit, je, zda používáte bezodtokový ohřívač teplé vody, či nikoli. Pokud ano, pak budete muset zvážit, jaký průtok vody váš beztlakový ohřívač spotřebuje za hodinu a také jaký je jeho hodinový výkon teplé vody. Pokud beztlakový ohřívač teplé vody nepoužíváte, není třeba tyto informace do výpočtů zahrnovat.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová