UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit betonový květináč?

Milujete květiny? Květinami můžete příjemně zútulnit nejenom interiér, ale také okolí domu, balkon nebo terasu. K dekoraci vám poslouží i různě velké květináče, které mohou být vyrobeny třeba i z betonu. Betonové květináče v různých tvarech se skvěle hodí pro vnitřní i venkovní použití. Mohou být nejenom hladké, ale i různě strukturované a vzorované. Moderní betonové květináče tak potěší všechny milovníky designu a luxusních dekorací. Jak si vyrobit betonový květináč doma?

jak-vyrobit-betonovy-kvetinac

Jak si vyrobit betonové květináče?

Jak si vyrobit květináč z betonu

Zapomeňte na nevzhledné plastové květináče, které vám navíc venku může odfouknout vítr. Vyzkoušejte ty z betonu, které jsou nejenom pevné a stabilní, ale navíc i designové. Takový betonový květináč si můžete dokonce i sami vyrobit. Je to rychlé, snadné, a dokonce i levné. A kromě toho bude i takový výrobek naprosto originální. Výrobu takového betonového květináče hravě zvládne i kdejaký začátečník. 

Základní směs pro výrobu betonových květináčů si můžete vyrobit.

Budete potřebovat:

  • cement
  • písek
  • malé množství vody


Tuto směs můžete ozvláštnit třeba použitím oblázků či jiných dekorativních prvků. Při výrobě se zkrátka fantazii meze nekladou.

potreby-pro-kutily

Postup

Pro požadovaný tvar betonového květináče můžete využít třeba i obyčejnou kartonovou krabici. Tu stačí je obalit igelitem, nalít do ní betonovou směs a poté později vložit menší krabici také obalenou igelitem. Tu zatížíte kameny. Pokud nechcete mít u takovéhoto květináče ostré hrany, pak je stačí jen během zasychání betonu postupně odtrhávat krabici a ostré hrany zakulacovat.

O originální a nápaditý vzor se postará i obyčejná bublinková folie. Tu jednoduše vložte do kýble, nalejte na ni betonovou směs a na tu vložte misku, kterou zatížíte kameny. Poté počkejte na vyschnutí směsi 1–2 dny a výsledek je na světě.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: