Jak zapojit lustr?

Jak zapojit lustr a co je vlastně lustr? Lustr je velké, obvykle zdobené závěsné svítidlo, které visí ze stropu v místnosti. Lustry jsou určeny pro několik žárovek, ale existují i lustry, které místo elektrického světla používají svíčky.

Hlavním účelem lustru je vytvořit v místnosti ústřední bod. Jasný a zdobný vzhled lustru usnadňuje hostům pohled při vstupu do místnosti a pomáhá navodit atmosféru události nebo večírku.

Existuje několik různých typů lustrů, z nichž každý má svůj jedinečný styl a materiály. Mezi běžné styly patří křišťálové, závěsné a tradiční.

Křišťálové lustry mají skleněné hranoly připevněné ke kovovým tyčím nebo drátům, které visí dolů z hlavního rámu, zatímco závěsné lustry nemají centrální rám a visí přímo ze stropu.

Lustry v tradičním stylu mají silnější rámy než ostatní styly a často obsahují větší kusy skleněných hranolů připevněných ke každé tyči nebo drátu namísto menších kusů připevněných těsně vedle sebe jako křišťálové nebo závěsné lustry.

potreby-pro-kutily

Jak zapojit lustr?

Lustr si můžete zapojit sami. Jediné nářadí, které budete potřebovat, jsou kleště na odizolování drátů, matice na dráty a zkoušečka napětí. Budete se také muset ujistit, že máte dostatek prodlužovacího kabelu pro vedení délky vašeho nového lustru.

  1. Vypněte napájení v prostoru, kde budete na světle pracovat. Než se něčeho dotknete, ověřte pomocí zkoušečky napětí, zda není přítomen žádný proud.
  2. Odstraňte všechny stávající elektrické rozvody ze stropního ventilátoru nebo svítidla tak, že je odšroubujete z krabice. Odpojte všechny vodiče, které se připojují přímo k samotnému stávajícímu svítidlu. Pokud je to možné, použijte místo kleští štípací kleště, abyste předešli poškození vodičů při jejich odpojování od přípojek ve stropní krabici. Kleště používejte pouze v případě nutnosti, protože mohou poškodit nebo roztřepit vodiče.
  3. Pomocí kleští na odizolování vodičů odstraňte přibližně 1 cm izolace z každého vodiče v každém kabelu nebo vodiči v sadě nového lustru (pokud je k dispozici). V tomto okamžiku by vám měly zůstat čtyři holé měděné vodiče.
  4. Odřízněte asi 10 cm prodlužovacího kabelu tak, aby po odizolování zůstalo asi tak 24 cm kabelu.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová