UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to trvalý travní porost?

Ano trvalý travní porost je všude kolem nás, ale co to vlastně je? V katastrální mapě si můžete zjistit kde ve svém okolí máte právě onen zmíněný trvalý travní porost.

co-je-to-trvaly-travni-porost

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Spadá do zemědělského fondu a může to tedy být například plocha na které jsou byliny, rostliny a další. Přesnou definici se můžete dočíst v č. 41/2015 Sb. o ochraně zemědělského půdního fondu. Jenže jak nakládat s takovým pozemkem kde se právě toto vyskytuje? Pokud bydlíte v obci nebo ve městě kde navíc mají správu pozemků nebo je stavební úřad či odbor životního prostředí, poté stojí určitě za návštěvu si tam zajít a rovnou se jich zeptat.

Proč byste si měli marně a třeba i zbytečně lámat hlavu nad něčím čemu vůbec nerozumíte nebo si myslíte, by to mohlo být nakonec úplně jinak? Určitě narazíte na příjemného úředníka či úřednici a mile rádi vám váš dotaz zodpoví. A komu se nechce přímo na úřad může zkusit svého souseda, který mu třeba poradí.

Další druhy pozemků jsou například ostatní plocha, vodní plocha, lesní pozemek, zastavěné plochy a nádvoří atd. Před koupí daného pozemku si tedy zjistěte dopředu o jaký druh se jedná, ať potom nejste nemile překvapeni. A nebo snad chcete investovat peníze právě do orné půdy? Proč ne, cena je nízká oproti stavebnímu pozemku jenomže za několik let tomu může být třeba i opačně.

Ano ve velkém se v dnešní moderní a urychlené době zastavuje, ale myslí někdo na to, že se z betonu apod. Nenajíme? Nebo co teprve naše děti, které jsou ještě v kočárku? Chceme pro ně také i kvalitní plodiny na které nebudou mít alergii a nebudou stříkané pesticidy? Jako každý správný rodič tomu musíte dát za pravdu. Už nyní si mnoho lidí pěstuje svou zeleninu a sází ovocné stromy, aby nemuseli kupovat předražené a dovážené ovoce a zeleninu ze zahraničí. Správná investice do pozemku se vám rozhodně vyplatí.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: