UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak hnojit rajčata?

Rajčata mají blahodárné účinky na naše zdraví. Ty z obchodu ovšem bývají drahá nebo ošetřena chemickými postřiky. Řešením je pak vypěstovat si rajčátka vlastní, v bio kvalitě. Nemusíte k tomu mít ani zahradu, postačí vám terasa či balkon. Taková rajčata totiž můžete snadno pěstovat i v truhlíku nebo jiné pěstební nádobě.

jak-hnojit-rajcata

(Zdroj fotky: Freepik.com)

K úspěšnému vypěstování rajčat vám postačí jen správný substrát, pravidelná zálivka, dostatek slunečního záření a také pravidelné hnojení. Protože právě hnojení rajčatům velmi prospívá. Urychluje jejich růst, což určitě v sezoně oceníte.

Jak hnojit rajčata, aby se jim co nejvíce dařilo a vy jste se mohli brzy pyšnit krásnými a chutnými červenými plody? Čím je nejlépe hnojit a jak často jim takovouto speciální péči dopřát?

Rajčata by se měla hnojit pravidelně 1x týdně. Zpozornit byste ale měli, pokud si povšimnete nových příliš světle zelených listů. V takovém případě by se pak mělo hnojení omezit pouze na 1x za 2 týdny.

Musíte také myslet na to, že většina dostupných zahradnických substrátů už nějaké to hnojivo obsahuje. To většinou postačí na dobu až 6 týdnů. Po tuto dobu tedy není nutné rajčata v truhlících jakkoliv hnojit. S tím začněte až po uplynutí této doby. Právě toto hnojivo obsažené v substrátu je důležité pro správné zakořenění sazeniček. Další hnojení je pak cíleno na vývoj zelené části, tj. stonku a listu. Hnojivo je nutné používat na dostatečně zalité sazenice, aby nedošlo k jejich popálení.

Pro vzrostlejší sazenice je pak vhodné hnojení pomocí zákvasu ze slepičinců. Ten je bohatý na draslík, fosfor a jiné minerály, které působí blahodárně na růst. Důležité je však jeho dostatečné ředění. Další možností je pak jódový roztok, který zároveň působí i jako stimulant růstu a zároveň chrání rostliny rajčat před napadením plísněmi.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: