UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na mšice?

Mšice dokážou potrápit všechny lidi okolo. Nejvíce ale dokážou naštvat a vynervovat ty, kteří mají rádi zahradničení a pěstují si všemožné rostliny: jak už okrasné, jako je třeba měsíček lékařský, růže, tulipány a tak dále, až po rostliny, které vám můžou vyplodit nějaké plody - typickými příklady na zahradách jsou například rajčata, papriky, kozí rohy (to jsme totiž na zahrádce každý rok pěstovaly i my s babičkou, takže nějak tak už tuším). Mšice jsou nepřítelem všech zahrádkářů. I vám lezou do zelí? Potom určitě oceníte nějaký tip, nebo radu, jak se mšicemi jednou provždy zatočit.

jak-na-msice

Jak na mšice? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Mýdlový postřik: tento postřik se hodí pouze na okrasné rostliny, ale zato nestojí prakticky nic a může si ho každý zahrádkář vyrobit doma. Takže pokud pěstujete cokoliv okrasného jako pivoňky, růže, tulipány a tak podobně, určitě budete vděční za tento tip. Stačí smíchat lžíci tekutého mýdla nebo jaru s dva a půl litrem vody a poté přelít do nádoby a aplikovat na rostliny. Aplikovat můžeme na jednotlivých místech na rostlině: aby byl ale postřik účinnější, aplikujeme na celou rostlinu. Stačí nanášet na rostliny jednou týdně, pokud je pěstujete venku a uvidíte, že výsledky se dostaví velmi brzo a po mšicích nebude ani památky.

Afrikán (aksamitník) - druhou přírodní metodou, jak zatočit se mšicemi je zaručeně afrikán, který působí na mšice jako velké odpuzovadlo. Proto stačí, když afrikán (nebo-li aksamitník) vysadíte přesně mezi ty rostliny, které chcete ochránit. Mšice se tak na vašich rostlinách už jen těžko objeví a vy budete spokojení a konečně nebudete muset řešit, že máte problém se mšicemi. Tyto tipy nestojí prakticky nic a možná by vás ani ve snu nenapadlo, jak stačí málo k tomu, aby jste odpudili mšice a ochránili tak rostlinky, které na své zahrádce pečlivě pěstujete. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: