UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat a zpracovat rebarboru?

Rebarbora, známá jako řeřicha a kyselá řepa, je rostlina, která se obvykle pěstuje pro své kyselé a chutné stonky. Tyto stonky mohou být použity k výrobě koláčů, dortů, džemů, džusů a dalších potravin. Pěstování a zpracování rebarbory může být snadné, pokud tedy víte, jak o ni správně pečovat. V tomto článku si projdeme kroky, jak pěstovat a zpracovat rebarboru. Věřte mi, že na tom není nic těžkého, nemusíte se ničeho bát.

jak-pestovat-rebarboru

Pěstování rebarbory
Proto, abyste úspěšně vypěstovali rebarboru, musíte vědět, jak na to. Těchto pár jednoduchých tipů vám péči usnadní.

Vyberte vhodné místo: Rebarbora potřebuje slunečné místo, ale zároveň může snést i polostín. Vyberte místo, které je chráněné před větrem a má dobře odvodněnou půdu.

Připravte půdu: Rebarbora roste nejlépe v hloubce půdy a živin. Před výsadbou rebarbory připravte půdu tak, že odstraníte veškerý plevel. Potom vykopejte jámy o hloubce 30-45 cm a přidejte do nich vrstvu kompostu.

Vysaďte rostliny: Rostliny rebarbory můžete vysadit na jaře nebo na podzim. Umístěte rostliny do jamek tak, aby byly hlouběji zasazené, než byly v půdě předtím. Mezi rostlinami by mělo být vzdálenost 60-90 cm.

Zalévejte a hnojte: Rebarbora potřebuje dostatek vlhkosti, zejména v době růstu. Prvních pár týdnů po výsadbě zalévejte rostliny pravidelně. Poté zalévejte průměrně jednou týdně. Na jaře můžete přidat hnojivo, které obsahuje dusík.

Péče o rostliny: Rebarbora roste velmi rychle, takže je důležité pravidelně odstraňovat plevele a udržovat půdu vlhkou. Pokud rostlina začne kvést, odřízněte květenství, abyste zajistili, že se energie rostliny bude soustředit výhradně na stonky.

Tip na zpracování: Pokud víte, že rebarboru zpracujete později, je nejlepší ji zamrazit a dát do mrazáku. Rebarboru tak dlouho udržíte čerstvou.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: