Jak pěstovat anturie?

Anturie jsou krásné rostliny s charakteristickými květy ve tvaru srdce. Tyto rostliny jsou velmi oblíbené květiny, a to zejména kvůli svému exotickému vzhledu a schopnosti kvést po celý rok. Pokud máte zájem o pěstování anturií, můžete se spolehnout na to, že budou vypadat úchvatně a budou vás těšit svými květy po dlouhou dobu, ať už na zahradě, na balkoně, nebo doma.

jak-pestovat-anturie

Anturie jsou původem z tropických oblastí Jižní Ameriky, ale dnes jsou velmi oblíbené po celém světě. Tyto rostliny jsou poměrně nenáročné na péči, proto si je také hodně lidí oblíbilo. Je ale je důležité dodržovat několik základních pravidel, aby se jim dařilo dobře, rostly a prospívaly. V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o pěstování anturií a třeba vás článek zaujme.

Výběr správného místa

Anturie potřebují světlé, ale nikoli přímé slunce. Je tedy nejlepší umístit je na místo s dostatkem světla, ale ne přímo u okna, které je vystaveno slunečnímu záření. Pokud jsou anturie vystaveny přímému slunečnímu záření, mohou být spálené a nemusí růst tak, jak by měly, což může poškodit květy a listy. Pokud chcete, aby se vašim anturiím dobře dařilo, umístěte je na místo s dostatkem světla, ale ne na přímé slunce.

Zajištění správného substrátu

Anturie potřebují substrát, který je dobře odvodněný, ale zároveň udržuje vlhkost. Použijte substrát, který je bohatý na organickou hmotu a má dobrou strukturu pro kořeny rostliny. Pokud použijete substrát, který je příliš hutný, mohou být kořeny anturií příliš mokré a to může vést k hnilobě.

Zajištění správného zalévání

Anturie potřebují pravidelně zalévat, ale je důležité zajistit, aby substrát nebyl příliš mokrý. Pokud substrát zůstane příliš mokrý, kořeny anturií mohou hnít. Pokud naopak substrát vysychá, rostlina může začít uvadat a ztrácet květy. Je důležité dodržovat pravidelnou zálivku.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu zahradnické doplňky: