UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat okurky?

Okurky jsou velmi oblíbenou zeleninu a to i v České republice. Mnoho lidí si je pěstuje na zahrádkách a daří se jim to velice dobře. Potom se ale nabízí otázka, když okurky vypěstují a mají jich hodně, jak je všechny zpracovat. Možností je opravdu spousta, některé mohou sníst, ale je dobré většinu zavařit, abyste je potom mohli konzumovat například v zimě. 
 
jak-pestovat-okurky
 
Jak pěstovat okurky? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Pokud ale chcete okurky pěstovat, ale nejste v tom zběhlí, určitě by se vám hodil nějaký podrobnější návod, jak na to, který jsem si pro vás sepsala.
 
V první řadě je dobré zmínit, že okurky potřebují ke svému růstu co nejvíce světla a musíte je pěstovat na slunečním svitu - jinak se může lehce stát, že vám okurky nevyrostou, nebo umřou. Spousta lidí dělá přesně tu chybu, že okurky nechává jen tak bez slunce a světla, to je ale opravdu špatně a je potřeba se těchto chyb vyvarovat předem, abyste okurky nemuseli sadit a pěstovat znova.
 
Jako další důležitý bod bych asi zmínila, že je také rozhodující a důležité, kde budete okurky pěstovat - mají totiž rády kyprou půdu, která je výživná a navíc obsahuje humus. Co se týče sazenic, sázejte je od sebe v odstupu minimálně deseti až dvaceti centimetrů a nahrňte k nim co nejvíce půdy. 
 
Ještě je důležité zmínit několik věcí - jednou z těch důležitějších je například správné odstraňování plevele okolo okurek. Je dobré, abyste rostlinky zbavovali plevele pravidelně a pokud možno ještě předtím, než na nich nějaký velký plevel vyroste. Mnohem rychleji a snadněji se totiž likviduje malý plevel, než potom ničit velké množství plevele. A poslední věcí je asi samotná péče o okurky - konkrétně tedy zalévání. Nejvhodnější je okurky zalévat ráno a večer každý den vlažnou vodou. V žádném případně okurky nezalévejte ale například v poledne, kdy se voda z půdy rychle vyzařuje.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: