UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat melouny?

Melouny patří pro většinu lidí mezi nejoblíbenější ovoce. Výjimkou nejsem ani já. Charakterizují se jako ovoce červené barvy, které obsahuje hodně vody a pokud je uzrálé, má nesmírně dobrou a sladkou chuť. S příchodem melounů na prodejních pultech v obchodech zároveň můžeme velmi dobře vědět, že zima se už nevrátí a začíná jaro a potom léto... jsou to úžasné časy a hlavně pro růst melounů.

jak-pestovat-melouny
 
Jak pěstovat melouny? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Pokud patříte mezi milovníky melounů a jíte je po kilech jako já, asi byste měli vědět, že melouny pochází z Afriky. Je více druhů melounů, nejen jeden; existují takzvané vodní melouny, které jsou typické pro jejich červenou barvu a nazývají se vodními právě proto, že obsahují neskutečné množství vody. Vedle vodních melounů existují ještě melouny cukrové, které mají zeleno-oranžovou barvu a jsou opravdu sladké (ještě sladší než vodní melouny), proto byl taky pro ně vymyšlen název cukrové melouny.

A pro ty, kteří si už nechtějí kupovat melouny z obchodu, ale vypěstovat si své vlastní, zde mám návod, jak to udělat a vypěstovat si je sám. Jako první věc, kterou tu musím zmínit, je ta, že melouny potřebují opravdu hodně slunce ke svému růstu. Další věcí je, jak melouny pěstovat. Můžete to udělat dvojím způsobem - buď si koupíte sazeničky a nebo můžete meloun vypěstovat ze semínek.
 
Je dobré, abyste vyseli meloun na konci března - to je totiž ta nejideálnější doba. Semínka můžete sadit do květináčů po dvou nebo po třech kusech do hloubky jednoho centimetru. Do dvou týdnů maximálně by pak semínka měla začít klíčit.  A ještě něco k zalévání melounů - melounům občasný déšť opravdu nestačí, je dobré, abyste je zalévali jednou týdně. Pokud jsou velká horka a sucha, je dobré melouny zalévat čtyřikrát týdně odstátou vodou. Ideální dobou na zalévání melounů je rozhodně večer, nikoliv den.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: