UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat vřes?

Vřes je velmi nádherná rostlina, která může mít buď růžovou, fialovou anebo bílou barvu. Roste zejména od konce léta do konce podzimu. Je to květina, která dokáže ozdobit nádherně nejen zahradu (na zahradách je asi nejčastější a velmi často ji tam můžeme vidět), lze ale pěstovat i v truhlíku (například na balkoně) – tam taky může vypadat velmi hezky.

jak-pestovat-vres

Jak pěstovat vřes? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak pěstovat vřes?

Vřes může růst i normálně v přírodě. K tomu, aby se dobře vyvíjel a aby jeho růst byl úspěšný, potřebuje kyselou půdu. Vřes může růst i sám od sebe v přírodě, což může na pohled působit velmi hezky. A proto když jdeme do přírody, můžeme ho vidět růst zejména na vyschlých nebo borových rašeliništích (kde je tedy velmi kyselá půda, kterou vřesy ke svému vývoji potřeby). Abychom tedy mohli pěstovat vřes, musíme mít kyselou půdu a nebo si musíme koupit substrát (například v zahradnických centrech) či musíme zeminu bez obsahu vápna promísit s rašelinou a pískem.

Kdy sázet?

Je úplně ideální, když si zeminu pro vřes připravíte na podzim a osázíte na jaře. Je dobré si opravdu dobře promyslet, kde vřes zasadíme a kde se bude nejlépe vyjímat a hodit. Proč je dobré si toto všechno pečlivě promyslet? Je to z tohoto důvodu, že vřes není nejvhodnější rostlinou pro různé přesazování. Mohlo by to sice vyjít, ale také se může i stát, že vřes se z toho prostě nevstřebá a nebude dobře růst.

Vřes jako romantická květina?

Pokud pěstujete vřes a máte přítelkyni nebo manželku, je ideální příležitost jí dát kytku v podobě vřesu. Pro mnoho žen (například i pro mě) je to velmi romantická květina s něžnými květy. Myslím, že dárek v podobě květiny vřesu žádnou ženu neurazí. Můžete do kytky nakombinovat různé barvy (vřes totiž existuje v bílé, fialové a růžové barvě). Bude to vypadat opravdu hezky a vy z toho vyjdete jako milující partner, který obdarovává svou partnerku či ženu.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: