UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit myší doma a na zahradě?

Kazí vám radost z krásné zahrady nebo naklizené domácnosti noví nezvaní hosté v podobě myší a vy si s nimi nevíte rady? Zjistěte, jak se zbavit myší doma a na zahradě nadobro, a to tak, aby už se k vám nevraceli.

jak-se-zbavit-mysi-doma-na-zahrade

Myši na zahradě možná vypadají zdánlivě méně hrozivě než doma. Opak je ale pravdou, obzvlášť, pokud si něco pěstujete a svoji zahrádku si hýčkáte. Takové myši dokáží napáchat pořádnou neplechu. Všelijací hlodavci si rádi pochutnávají na úrodě a tunelují chodbičky všude, kde to jen jde. To zkrátka žádný zahrádkář nechce.

Jak se tedy myší na zahradě zbavit? Jednou z možností je pořídit si kočku, tedy tu, která bude pobývat venku. Sami uvidíte, jak myši začnou velice rychle mizet. Pokud si kočku z nějakého důvodu pořídit nechcete, pak nezoufejte, naštěstí existují i další možnosti.

Další možností je pěstování silně aromatických rostlin, které myši a další hlodavce odpuzují. Skvělou volbou jsou afrikány, které jsou typické svým štiplavým aroma nebo také máta. Dalším řešením je také pravidelné sekání trávy, protože různí hlodavci si doslova libují ve vysoké trávě. Řešením jsou i nejrůznější plašiče, které fungují na principu ultrazvukových vln, které jsou myším velmi nepříjemné.

Pokud ani tyto fígle nezaberou, pak můžete vyzkoušet drsnější metody. Pomoci může nasypání draselné soli do všech nor a zahrnout je zeminou. Uvolňující se chlor nevítané návštěvníky vypudí pryč.

A jak se zbavit myší doma? I tady může pomoci pěstování aromatických rostlin. I v interiéru se dají použít ultrazvukové plašiče. Vyzkoušet můžete i některé z babských rad, například nasáklý sáček od čaje vylisovaným česnekem a ten poté umístit na místa, o kterých víte, že se tam myši vyskytují. Za pár dní určitě zmizí, protože tato vůně jim bude velmi nepříjemná.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: