UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak uchovat česnek?

Česnek je nejen skvělým pomocníkem při přípravě nejrůznějších druhů jídel, ale také patří mezi jeden z největších zázraků přírodní medicíny. Má totiž poměrně výrazné antibakteriální, dezinfekční a antivirotické účinky.

jak-uchovat-cesnek

Jak uchovat česnek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Obsahuje dlouhou řadu vitamínů a minerálních látek. Dokáže tělo zbavit parazitů a toxických látek. Navíc také dokáže výrazně snížit riziko vzniku aterosklerózy, mrtvice a infarktu. Kromě bakteriálních infekcí skvěle funguje i proti infekcím plísňovým. Pokud na vás něco leze, je česnek skvělou volbou, po čem sáhnout. Uvařte si třeba vydatnou a silnou česnečku, která vás navíc i zahřeje. Dopřát si ho můžete i v čerstvé podobě. Vyrobte si třeba česnekový olej či šťávu.

Udělejte si před nástupem respiračních onemocnění pořádnou zásobu česneku a buďte připraveni. Žádný bacil vás tak neskolí. A jak česnek správně skladovat, aby vám vydržel čerstvý, plný chuti a zdraví prospěšných látek co nejdéle? V případě nesprávného skladování by totiž česnek mohl zplesnivět nebo vyschnout. Na uchovávání česneku není vůbec nic složitého. Stačí se jen držet několika zásad.

Česnek je ideální uchovávat při pokojové teplotě. Vhodná je i nižší vzdušná vlhkost, a to v hodnotách kolem 60 %. Česnek je vhodné zavěsit ve spižírně nebo v chodbě, tak aby k němu mohl proudit vzduch. S jeho zavěšením také získáte zajímavou interiérovou dekoraci. Česnek je možné skladovat i v papírové krabici nebo v dřevěné bedýnce.

Dbejte ovšem na dostatečné odvětrávání takovýchto nádob, aby k česnekovým paličkám mohl proudit vzduch pro zachování jeho chuti i výživových hodnot. Vyvarujte se skladování česneku v lednici, protože tam rozhodně nepatří. Česnek můžete také uchovávat v rozemleté podobě. Stačí ho nakrájet na plátky, usušit v troubě a rozemlít. Možné je také česnek naložit do sklenice s olejem, bylinkami a kořením.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: