Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak zpevnit svah?

Máte na pozemku svah a obáváte se toho, že by se mohl zbortit nebo zkrátka nepůsobí příliš esteticky? Svah můžete využít k tomu, že nebudete mít na zahradě nudný placatý trávník, ale naopak vaši zahradu proměnit v dokonalou oázu, na kterou bude radost pohledět.

jak-zpevnit-svah

Jak zpevnit svah, aby vám vaše zahrada mohla dělat radost? V první řadě je důležité vzít v potaz velikost svahu. U menších svahů totiž postačí jejich zpevnění pomocí opory z přírodních kamenů. Ideální volbou je třeba oblíbená skalka. Navrstvené kameny můžete využít dokonce až do výšky 1 metru. Velkou výhodou skalky je především to, že se jedná o levné, rychlé a praktické řešení. Pokud chcete kameny zpevnit strmější svahy, pak už bude nutné jejich spojení pomocí cementu. Nutné je i vykopání základů, a to ideálně do hloubky 20-40 cm.

Svah můžete zpevnit i dřevem, které vytvoří velice zajímavý efekt. Skvělou volbou jsou například dřevěné palisády. Vhodné jsou ovšem jen na mírněji svažité terény. Dobré je i tyto dřevěné palisády ošetřit speciální impregnací, která se postará o jejich delší životnost.

zahradnicke-potreby

Zvolit si můžete i zajímavou bio alternativu v podobě georohoží.

Ty nejenom, že pomáhají zpevnit svah, ale zároveň také podporují růst rostlin. Výsledný efekt tak může být opravdu hodně zajímavý a atraktivní. Při aplikování georohože se řiďte tím, že čím strmější je svah, tím těžší georohož je nutné použít. Georohože jsou vyrobeny z kokosu a za několik let dochází k jejich samovolnému rozložení.

Oblíbenou volbou pro řešení svahu v zahradě je také vybudování opěrné zídky ze ztraceného bednění nebo tvarovek. Ty mohou být hladké nebo i strukturované. Navíc jsou k dostání v různých barvách, takže můžete svoji zahradu oživit i barevně. Pro výšku opěrné zídky do 1 metru je nutné vykopání základů o hloubce 40 cm.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: