UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je fastboot?

Víte, co je fastboot a kde se používá? Fastboot je protokol, který systém umožňuje upravit konfiguraci zařízení se systémem Android prostřednictvím rozhraní příkazového řádku (CLI) a používat aktualizace systému nebo instalovat obrazy zavaděče. Obvykle se používá v procesu rootování zařízení se systémem Android, ale lze jej použít i jiným účelem.

co-je-fastboot

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Fastboot je nedílnou součástí sady Android SDK a je předinstalován v mnoha zařízeních, včetně modelů Google Nexus a Pixel. Fastboot je také předinstalován v mnoha vlastních ROM, například CyanogenMod, ParanoidAndroid a LineageOS.

Fastboot můžete použít k flashování obrazů nebo k provádění jiných operací na zařízení. Pokud používáte systém Linux, můžete použít fastboot z okna terminálu nebo z rozhraní shellu v aplikaci Android Studio. Pokud používáte Windows nebo OS X, pak můžete fastboot použít z prostředí ADB na těchto platformách.

Výhody systému Fastboot

  1. Pomocí nástrojů fastboot můžete flashovat libovolný oddíl v zařízení. Můžete flashovat obnovení, spouštění, modem a další. Snadno se používá a šetří čas.
  2. Pomocí funkce fastboot můžete provést root telefonu: To znamená, že před rootnutím zařízení nemusíte odemykat zavaděč ani flashovat TWRP (pokud zařízení nepodporuje TWRP).
  3. Pomocí fastboot můžete nainstalovat vlastní ROM: Při této metodě nepotřebujete žádný jiný software nebo nástroj než samotný fastboot a vlastní obnovení, jako je TWRP nebo CWM, nainstalované v telefonu nebo tabletu.

prislusenstvi-na-mobil

Kdy se používá fastboot?

  • Vývojáři fastboot používají k flashování továrních obrazů a obnovení, jader a dalších věcí.
  • Funkci Fastboot lze použít pouze tehdy, když je telefon nebo tablet v režimu zavaděče - když je připraven, zobrazí se obrazovka s nápisem "Fastboot".
  • Do zavaděče se dostanete tak, že při spouštění zařízení stisknete a podržíte klávesy + snížení hlasitosti.

Pro Dudlu sepsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: