UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zjistím operátora podle telefonního čísla?

Víte, jak zjistit operátora podle telefonního čísla? Telekomunikační průmysl je od roku 1998 liberalizován. V České republice dnes fungují čtyři mobilní sítě: T-Mobile, Telefónica O2 Czech Republic (dříve Tesco Mobile), Vodafone a Oskar Mobil (dříve Eskymobil).

jak-zjistim-operatora-podle-tefonniho-cisla

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jací operátoři v České republice působí:

  1. T-Mobile : T-Mobile Czech republic je dceřinou společností Deutsche Telekom. Působí pod značkou T-Mobile. Společnost má 7 milionů zákazníků a nabízí služby ve všech oblastech telekomunikací (telefonování, přístup k internetu a mobilní přenos dat).
  2. Vodafone : Vodafone Czech republic je rovněž součástí skupiny Vodafone. Byla založena v roce 1992 a v současné době má více než 6 milionů zákazníků. Společnost se zaměřuje především na mobilní komunikační služby (telefonní hovory a SMS), ale v poslední době začala nabízet také přístup k internetu.
  3. O2 : O2 Czech republic je součástí skupiny Telefonica, která působí ve 28 evropských zemích. Společnost byla založena v roce 2000 s 1 milionem zákazníků a dnes má více než 4 miliony zákazníků, kteří využívají její služby jak v domácnostech, tak při cestách do zahraničí (mezinárodní roaming).

prislusenstvi-na-mobil

Jak zjistím operátora podle telefonního čísla?

Nejlepší způsob, jak zjistit, kterého operátora máte, je zkontrolovat nastavení telefonu. V telefonech se systémem Android přejděte do nabídky Nastavení > Mobilní sítě > Síťoví operátoři. U telefonů iPhone přejděte do Nastavení > Obecné > Informace a poté sjeďte dolů, dokud v seznamu síťových operátorů neuvidíte svého operátora.

Pokud nemáte telefon se systémem Android nebo iPhone, můžete použít aplikaci, jako je SignalCheck Pro nebo My Phone Info, která vám prozradí, jakého operátora používáte pro volání i data.

Pokud žádná z těchto metod nefunguje, je možné, že váš telefon není vůbec připojen k žádné mobilní síti (jinými slovy, možná místo toho používáte Wi-Fi).

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: